Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот gabinka_80 » 13 Окт 2017, 15:55

Дъщеря ми отказва да я яде месо, дори и в хамбургерите вече го надушва. Обещала съм да й направя зеленчуков хамбургер, но не мога да измисля как да направя кюфтето. Пробвах веднъж да направя фалавел и уж с него да ядем, но изобщо не ми се получи, затова се насочвам към някъде другаде. :roll: С какво мога да направя бургера така, че да е с вегетариански съставки, да няма месо и да е все пак имитиращ вкусния фаст фууд?
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Окт 2017, 15:56

Направи го от някакво бобово - нахут, боб, леща, зеленчуци подправки омесваш като кайма и запичаш на тиган, после върху някой хубав сос и хапваш :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот kikimoraa » 14 Окт 2017, 16:27

На мен ми харесват много печени чушки, защо не нарежеш наситно чушка, с яйце, малко брашно и може да опечеш във форма, така ще се получи като чушково кюфте. Бих го комбинирала с катък на филийка, малко краставица и сирене.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2017, 15:47

Всички зеленчукови кюфтета, за които се сещаш са супер възможност за разнообразяване. Но след като детенце малко, защо не я метнеш и не сложиш нещо месно в бургерите? Сложи нарязани гъбки, малко месце, подправки, бобче и имаш страхотно меню за малката госпожица и без да разбере.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Jully » 16 Окт 2017, 12:25

Моя любима рецепта за незмесно кюфте не е от боб или от леща, само. :)
Нарязваш лук, една скилитка чесън, подправки на вкус, нарязани на ситно печувки, малко натрошено кашу, половин чаша овесени ядки, 1 яйце, 1,5 чаши червен боб, настърган кашкавал, червен пипер, 1 лъжица майонеза. Омесваш всичко и печеш кюфте на скарата. Останалото вече е импровизация. В подходяща питка слагаш някакъв сос *много обичам барбекю соса и слагам от него, смесен с майонеза. Отгоре нареждам нарязано зеле или маруля, малко краставички, добавям млечен сос, слагам кюфтето и разтапям за няколко минути парче кашкавал на тиганаи го слагам отгоре. Става просто божествено.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот klarissa » 16 Окт 2017, 14:07

Звучи много вкусно. Но не се ли разпадат тези кюфтета много лесно, само едно яйце стига ли им за спойка?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Malina » 14 Май 2018, 19:18

klarissa написа:Звучи много вкусно. Но не се ли разпадат тези кюфтета много лесно, само едно яйце стига ли им за спойка?

Ако имат достатъчно яйце, за да ги спои или картоф примерно, който да ги слепи няма основание да се разпаднат.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2018, 10:41

Зеленчуковите определено не михаресват, но съм правила са червена леща. За мен няма ли мръвка, не ми го хвали е принципа, но какво да се прави.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2018, 10:59

Имах една позната, която правеше такива бургери от яйца и микс от зеленчуци, които само наситняваше. Приличаше бургера малко на веднъж ядене от животно... :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как и с какво да направя зеленчуков бургер?

Мнениеот skyfly » 24 Окт 2018, 09:36

Ако се държи бургера да е веган не мога да дам съвет, но ако е достатъчно само кюфтето да е зеленчуково, идеални са заместители като булгур, кускус, ориз, бобови култури - нахут, леща, боб, с всичко това съм правила кюфтета. Основата е една и съща - подправки, яйца и сварения продукт. Омесва се, след което се панира и пържи.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron