Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот skyfly » 16 Окт 2017, 15:16

Вчера станах свидетел на разговор, в който една жена обясни, как намерила детенце заключено в колата - през нощта, което реве и пищи, а родителит от време на време минавали да го наглеждат, пред една кръчма, но все пак - то продължаваше да стои в колата. :shock: Не я попитах реагирала ли е и т.н. но се зачудих, защо родителите го правят? Вие оставяте ли детето си само в колата, заключвате ли го там? Разбирам, че е удобство - знаеш, че е затворено и няма да те притеснява, но .. опасността мисли ли се? :?: Вие заключвали ли сте детето си само в колата и за колко време сте го правили?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 16 Окт 2017, 15:41

Не си обяснявам кой родител и защо ще си остави детето в колата. Дори и да не е заключено, за да влезе в магазина да речем. В такива времена живеем, че деца изчезват постоянно, не им ли идва на ума, че може да им се случи нещо. А пред заведение да го оставиш, това вече е върхът на простотията. Дано да са реагирали и да са извикали полиция, точно това са заслужавали от тази ситуация.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот nefertiti » 16 Окт 2017, 17:52

Вече не мога да се изненадам от нищо..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот Malina » 16 Окт 2017, 19:56

Най-тъжното е, както казва nefertiti, че нищо не може да ни изненада. Подобни гледки не са ежендевие, много родители не гледат децата си емоционално, а само физически. Били наядени, напоени. Не знам с какъв акъл оставяш дете в кола. Лятото се говори толкова, че могат да умрат, а оная помните ли я, дето го остави на паркинга? А вечерта да го заключиш пред кръчмата, какъв идито трябва да си?! Такива родители трябва да се сбогуват с децата си и да им бъдат отнети.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот rali06 » 18 Окт 2017, 17:47

В какъв свят живеем, че и по-лошо ще става.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2017, 10:20

Пълна простащина. Като иска да купонясва единия родител си остава вкъщи, другия отива на кръчма. Ама да удариш ключа на детето пред кръчмата, трябва да си рядък идиот.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот Mon_ton » 20 Окт 2017, 15:19

Не го доумявам, как може толкова малки деца да им се причинява нещо такова?! Стресът, когато осъзнаят, че са сами, опасностите, които са на всеки ъгъл! Някои родители нямат мозък и за две стотинки, сериозно!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:36

Никога, ама никога не съм го заключвала в колата. :!: Как ще го оставя, недоумявам! Виждала съм големи деца на възрастта на сина ми (8г) да ги оставят в колата и да си ходят родителите някъде, за по 20 минути. И това не бих направила, в непознат квартал, без да има връзка с мен и т.н. Приемам самостоятелността, но да си оставя детето НЯКЪДЕ си, щото не му се ходело, или го мързи - няма да стане. Може да съм луда, орлица, параноичка, не ми дреме, това дете не съм го намерила на пътя!
А да оставиш малко дете в колата, ДА ГО ЗАБРАВИШ!!!!!!! КАК ЗАБРАВЯШ, ЧЕ ДЕТЕТО ТИ Е В КОЛАТА???? КЪДЕ ДА Е?!??!? Направо тая идиотия пък хептен не я разбирам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот kalina_216 » 12 Ное 2017, 10:08

И аз съм много против. За мен винаги детето трябва да е с мен.Както е безотгооврно да го возиш без колан, без столче, че и на предната седалка,така е безотговорно да се оставя детето само в колата. Дори, като забравим опасността от високите температури, с тези психопати по улиците, не бих си оставила и кучето отвън.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Да заключиш детето си в колата - хитър изход от ситуацията или...?

Мнениеот Pipilota » 13 Ное 2017, 12:37

Като почнат да се държат с децата си, сякаш са им обещани завинаги и направо ми става лошо! Изобщо грам мисъл не се влага в това, как се гледат децата, много зле тези хора, ако щете ми вярвайте, потресаващо зле са всички.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта