Вътрешни паразити

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:22

mimozche написа:Здравейте,
Дозировката Зентел е същата,която изписа и нашата лекарка.Предписанието е това да се приема веднъж на три месеца.
Тогава нямаше Зентел ,а и като го намерихме беше цяло състояние за четирима.Сега си купуваме от Турция.Името е друго,съставката същата,а цената-в пъти надолу.

Цената тук е 3 лева, колко по-надолу да бъде :shock: В пъти, че и това да утежнява бюджета.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот mimozche » 22 Окт 2017, 10:05

Една таблетка е между 35 и 60 стотинки ,в зависи от аптеката и големината на опаковката.
Всеки може да сметне за едно семейство колко се спестява.
Ние сме 4 човека
За един ден ни трябват 12 тб.,
За три дни 36тб.
36×3лв=108лв.
36×0,60=21,6лв.

Турския вариант е ANDAZOL 400mg съдържа albendazol

Лекарката ни го изписа да го вземаме веднъж на три месеца,не може на по кратък интервал.
mimozche
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2017, 09:47

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 13:37

Наиситна разликтта е голяма, мислих, че в една опаковка има доста повече, а тя била една таблетка, така си излиза скъпо,наистина.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Yassay » 24 Окт 2017, 14:29

Аз открих във фрамар листовка за 200 мг. Зентел, в която пише стандартния прием за острици (детски глисти) е по две таблетки от 200 мг. на ден в продължение на 3 дни. Моя Зенел е от 400 мг., така че аз пих по една в продължение на 3 дни, т.е. съм изпил общо 3 таблетки. Надявам се това да е достъчно, защото взе да ми се появява парене в корема. От друга страна не зная дали няма да е добре след две седмици да направя още един такъв курс с 3х400 мг... Но при всички случаи започвам и Тройчатка + инфузорна пръст, както и 40 дневен курс с биорезонансен апарат. Имам усещането, че други здравословни проблеми също произтичат от тези гадини и искам да ги изтрепя. :)
Yassay
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Окт 2017, 14:01

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Lili_pili » 24 Окт 2017, 14:39

Дори и да е било нещо еднократно и да няма никакви гадини, за които говориш, един здравословен курс ще ти се отрази добре. Включвай и полезна храна - лимони, ядки, зеленчуци
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта