Вътрешни паразити

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Viktor.Ivanov » 18 Окт 2017, 20:50

Опитвали ли сте Триактал?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Yassay » 20 Окт 2017, 09:31

Благодaря за отговора! Не съм пробвал Триактал, но цената му е много висока и не зная дали е оправдана. Пълно е с билкови препарати с обещания за ефикасно действие, но дали е така... Вие имате ли лични впечатления от Триактал при наличие на паразити?
Yassay
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Окт 2017, 14:01

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2017, 10:03

След като не казват, че има нещо притеснително, може да пробваш с натурални неща като трици, тиквени семки. Иначе според мен за по-обстоен преглед, не ти трябва само лаборатория, отивай на паразитолог.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Yassay » 20 Окт 2017, 10:22

Според докторката в лабораторията няма нищо притеснително, питах я дали трябва да ходя на лекар, тя ми отговори, че според нея нямало нужда и ако пак видя някакво животно да го занеса в лабораторията. Търсих по аптеките някакъв препарат, но уви - без успех. Само на едно място намерих Зентел, но няма ясно описано как се приема за глисти. Иначе имам апаратче Olvia за биорезонансна терапия с програма против хелминити (вътрешни паразити) и вече го ползвам, но не зная дали е достатъчно. Оносно паразитолог - в нашия регион няма такъв.
Yassay
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Окт 2017, 14:01

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Окт 2017, 10:53

Според мен е добре да намериш специалист, пък нека да няма такъв. Инфекционист също би трябвало да ти свърши работа. А има и една тема във форума, вярно с детски лекар, но може да се допиташ, точноза паразитология става въпрос.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Yassay » 20 Окт 2017, 12:32

В регион Ямбол няма специалисти по паразити. А и като цяло в България май не се обръща сериозно внимание на паразитите и май ще си решавам проблема с биорезонансна терапия и билки. Дори и да ми изпишат някакви медикаменти, след като ги няма никъде по аптеките, какъв е смисъла?
Ваня, може ли да ми дадете линк към темата, за която говорите? Вие лично имате ли опит в борбата с вътрешни паразити?
Yassay
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Окт 2017, 14:01

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Lisica » 20 Окт 2017, 13:48

И в болницата ли нямате специалист, много кофти, това е сериозен проблем. Иначе май наистина няма лекарства, които да се приемат за прочистване от паразити, което е много странно. Има някакво лекарство, което е вършило супер работа, но го няма в България, хората го купуват от съседни държави.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот Yassay » 20 Окт 2017, 14:36

С много обикаляне по аптеките успях да се сдобия със Зентел, иначе личната лекарка ми даде рецепта за Вермокс, но той май е напълно неоткриваем по българските аптеки. Казаха ми, че от много време няма доставки. В аптеката ми казаха Зентел по една таблетка на 14 дни, личната ми каза три последователни дни по една таблетка, а в листовката не пише нищо конкретно. Някой може ли да ме насочи за дозировка, с която да преборя тези малки тънки бели животни?
Yassay
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Окт 2017, 14:01

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот kalina_216 » 20 Окт 2017, 14:41

Yassay написа:С много обикаляне по аптеките успях да се сдобия със Зентел, иначе личната лекарка ми даде рецепта за Вермокс, но той май е напълно неоткриваем по българските аптеки. Казаха ми, че от много време няма доставки. В аптеката ми казаха Зентел по една таблетка на 14 дни, личната ми каза три последователни дни по една таблетка, а в листовката не пише нищо конкретно. Някой може ли да ме насочи за дозировка, с която да преборя тези малки тънки бели животни?

Слушай си лекаря, все пак затова е лекар. а за вермокса може да пробваш с роднини, които пътуват, в гърция го има.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Вътрешни паразити

Мнениеот mimozche » 21 Окт 2017, 09:56

Здравейте,
Дозировката Зентел е същата,която изписа и нашата лекарка.Предписанието е това да се приема веднъж на три месеца.
Тогава нямаше Зентел ,а и като го намерихме беше цяло състояние за четирима.Сега си купуваме от Турция.Името е друго,съставката същата,а цената-в пъти надолу.
mimozche
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Окт 2017, 09:47

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron