Коя марка краве масло купувате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2017, 08:32

Вчера излезе списък на проверените масла, може би инспекторите се провокираха заради ужасно завишените цени - маслата са почти двойно по-скъпи от преди. У дома, до скоро имаше редовно масло, сега става много скъпо и търся други начини за мазане на филиите.
След проверката се установило, че много от маслата имат добавени растителни мазнини, други пък са с по-високо съдържание на вода, общо взето измами е имало, естествено. :!: Като под измами, имам предвид, че това не е било вписано в опаковката, което трябва да се прави и маслото да не се нарича масло.
А ето и таблицата, няма да изглежда добре, но няма да я свивам. Сравнете проверените марки масла с вашата, която имате в хладилника.
масла.png
масла.png (777.42 KiB) Прегледано 1855 пъти
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Malina » 21 Окт 2017, 09:01

много ми е странно, как може някои фирми да злоупотребяват, името им се публикува, не им ли е важно какво реноме имат?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:26

Половината от тези марки не съм ги виждала. Обикновено взимам това, което е на промоция, ама все е краварката, едно зелено има почващо с G...нещо си, пак немско. Това Белииса не съм го и виждала.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот kauda » 22 Окт 2017, 09:45

Вече се научих да си купувам маслото от производители, защото първо, че е по-евтино, второ, че нямат добавки. Благодрение на хранкооп групите из фейсбук, човек може да си намери много неща.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Kaya » 23 Окт 2017, 11:23

Приготвям си сама, доста е трудоемко,но не правя много масло,защото и не го ядем толкова много, не готвя с масло, така че определено ми е пестиливо, използвам го само за мазане на филии.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Snejna » 23 Окт 2017, 13:47

Президент, но не виждам да е проверено. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Окт 2017, 10:03

Snejna написа:Президент, но не виждам да е проверено. :roll:

Много скъпо, не съм си вземала от години, заслужава ли си качеството му?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Elepharm » 28 Окт 2017, 16:38

Купувам на Киана - те са с ранг на местни производители от с. Самораново, Дупнишко, купувам и тяхно сирене и кашкавал - имат и интернет страница - kiana.bg/, когато няма купувам на Велес - пак местен производител, от гр. Разлог.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2017, 13:30

Elepharm написа:Купувам на Киана - те са с ранг на местни производители от с. Самораново, Дупнишко, купувам и тяхно сирене и кашкавал - имат и интернет страница - kiana.bg/, когато няма купувам на Велес - пак местен производител, от гр. Разлог.

Не съм ги чувала тея марки масло. Може би са местни за тамошния район. Но след като ти харесват на тебе е най-важно. Ако и цената им е добра, още по-хубаво.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Коя марка краве масло купувате?

Мнениеот skyfly » 11 Яну 2018, 12:26

Харесвам много маслото на Родопчанка, мног осъм доволна от него.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта