Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Snejna » 23 Окт 2017, 14:24

Момиченцата растем с мисълта за Принца на белия кон. Добрите и послушни момичета, с малки крачета, винаги получават по един принц, с който живеят дълго и щастливо. :grin: Но я си представете, че приказката стане реалност и от нормални, спокойни хора, каквито сме в наши дни, се наложи да се превърнете в хора, които гледат всички. Влюбвате се в кралска особа, мечтаната сватба и всичко останало и накрая се налага да спазвате редица ритуали, ангажименти и т.н. Мислите ли, че бихте се справили?
Ясно ми е, че сега повечето ще започнете да обръщате въпроса и да се гледа само от финансова гледна точка, но все пак трябва да се има предвид, че да си кралска особа не е само да обираш лаврите, а има и много други неща, които трябва да се правят.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Kremiliya » 23 Окт 2017, 15:48

Всички казваме, че Кейт Мидълтън няма друга работа, освен да ражда деца - нали за трети път е бременна, но мисля, че не им е лесно. Показва се всяка една тяхна крачка, всяко действие, тоалет, неизбърсан нос биват коментирани от цял свят. Имат един куп задължения и етикети, които трябва да спазват. Не вярвам, че дори и у дома се отпускат, при наличието на прислуга, която може да изпее доста навън.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Malina » 23 Окт 2017, 19:53

О, със сигурност е много трудно. Разбира се, ако ми опре ножа до кокала ще се жертвам да стана страхотна царска съпруга. :mrgreen: Като изключим майтапа, може би ще ми е доста трудно да навляза в техните порядки и правила, а те не са никак малко. Не мисля, че им е лесно, това, в което се учат години наред хората, тези, които се женят за принцове и принцеис трябва да научат много бързо и да усвоят. Та тя дори и походката има значение!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Локумът » 24 Окт 2017, 12:23

какъвто съм си дивак по душа ще ми е доста трудно да се справя с всички правила, все още не ми дреме дали си ям салатата с вилица или лъжица,а те ще изискват от мен да го правя с точно определена. Хич не съм създаден за такъв живот.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Lili_gagarin » 24 Окт 2017, 15:32

Бая зор мога да видя, ако трябва да се превръщам в кралска особа. Не вярвам да им е лесно изобщо, ако си мислим, че някъде има много правила, може да сме 100% сигурни, че в кралските семейства те са още повече. Особено, ако има някое закостеняло разбиране останало...
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот kauda » 28 Окт 2017, 09:52

Няма да ми е никак лесно, ако ми се случи. Разбира се и ползите са големи - любимият ми да е принц, като по приказките. : Кеф ти в майорка на кафенце, кеф ти на Бора Бора, а сега тези места ще ги видя през крив макарон. :lol: Добре, че е интернет, ама за хубаво или за лошо- изобщо да знам за съществуването им, не знам. както и да е. Но постоянното следене, внимаване да не объркам нещо! А и представям си, че ме хваща чревен вирус и вия от болки в тоалетната докато издавам междувременно стомашни звуци, подобни на рев на гризли. И после да ме обсъждат цял блок хора (предполагам, че толкова прислуга има из замъците)... С този срам не мога да се справя. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот valensiq » 28 Окт 2017, 10:36

Аз ще се впиша много добре, бих се прежалила, само да има кой да ме вземе..
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Ное 2017, 14:45

Определено не им е лесно, животът им става публичен и има много изисквания. То не е само да дойде принца на белия кон, има още мноого допълнителни екстри.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2017, 11:12

Сигурно не им е лесно на тези, кото изведнъж от обикновени хора са станали кралски особи. Изискванията към тях са доста големи, а очакванията завишени. Всеки ход съден от обществото и всяко нещо се обсъжда от всеки, представяте ли си как постоянно ще обсъждат облеклото ви, държанието ви, дори докосванията по ръката се тълкуват.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Представете си, че се жените за кралска особа - ще се справите ли?

Мнениеот Jully » 05 Дек 2017, 12:42

Представяте ли си какво им е да ги гледат на всяка крачка и не може като актьорите просто да побегнат или да покажат среден пръст, през цялото време трябва да внимават за всеки свой жест и всяка своя дреха, прическа, усмивка и движение. Особено британските престолонаследници, цял свят ги гледа тях и надали се сещаме за други принцове и принцеси, като чуем въпрос за това.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта