Как се приготвят печени ябълки и круши?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се приготвят печени ябълки и круши?

Мнениеот Lili_pili » 24 Окт 2017, 14:32

Много обичам печени ябълки, но нещо не ми сеп олучват, когато ги ям приготвени от друг са ми много вкусни, аз ако ги направя сякаш нещо им липсва. Единственото, което правя е да ги поръся с малко захар и да им сложа канела,след което ги пека,докато станат меки и вкусни. :roll:
Явно подправките не са достатъчни, защото стават доста безвкусни и по-скоро кисели, отколкото да са сладки и приятни за ядене. :roll: Как ги правите вие печените ябълки, за да са вкусни и добри?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се приготвят печени ябълки и круши?

Мнениеот Stark » 24 Окт 2017, 15:40

Аз си ги намазвам обилно с мед, захар и после слагам канела, пека и отново поливам с малко разтопен мед и хапвам. Много ги обичам, но ги подслаждам твърде много и избягвам.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как се приготвят печени ябълки и круши?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Окт 2017, 19:53

Изрязваш си ябълките капачетата им и ги почистваш отвътре, слагаш бадеми и пълниш с мед, печеш до готовност, накрая слагаш орех отгоре и гарнираш със сода, който са пуснали. Голяма вкусотия, дори не добавям канела!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как се приготвят печени ябълки и круши?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Окт 2017, 09:58

И на мен винаги са ми билли кисели и не ми харесват - ябълките главно, крушите са друго нещо, те са много сладки и с тях се получава. Не им слагам мед, ами ги поръсвам обилно със захар и след като се изпекат разтопявам мед и му слагам ванилия и поливам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта