Какво мислите за тихите книжки?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Тъжна Луна » 26 Мар 2018, 13:48

sad написа:поредният мързелив вариант
ако човек дава възмоцност на детето да пуска малки капачки в голямо шише, да отваря и затваря цип, да щрака копчетата на стар телефон, да играе с почистена обувка, да пресипва бобчета от чаша в чаша ефекта ще е същият. Но тихата книжка дава възможност да не се замислиш и напънеш самостоятелно

Напротив, дава възможност да се напъне детето и всичко е в компактна форма :) Не разбирам какво толкова имате против тия книжки освен към цената им :mrgreen:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот sad » 30 Мар 2018, 17:14

точно - не разбираш.
Целта на тихите книжки е ясна, развитие на детския мозък. Против съм това да се даде чанта пари за нещо, което изисква личен родителски напън. Писна ми от тенденция на родителите да хвърлят някаква играчка на детето "да се занимава" и да си гледат собствения кеф. Въпросната склонност направо ме вбесява, а я виждам все по-често.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Malina » 01 Апр 2018, 08:11

Не съм съгласна, аз съм много прибран човек, обичам сичко да ми е подредено !Купила съм тиха книжка на дъщеря ми, която използваме двете, уча я, показвам й, разбира се, използвам да се заиграе и да свърша нещо, но имайки предвид, че частите са малки, няма как да оставиш детето спокойно и ти да си "гледаш кефа".
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта