Какво мислите за тихите книжки?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот skyfly » 26 Окт 2017, 09:59

Напоследък майките дават луди пари за тихи книжки, за да се учат децата им да отварят и затварят ципове, или да закопчавата копчета, да речем. Всичко хубаво, да, а една книжка е към 50+ лева, а хубавите са още по-скъпи. Но да речем, че цената няма значение, за децата си правим всичко.Но необходима ли е такава книжка за развитието на детето, след като и цената й е толкова висока значи и ползите от нея са огромни. Необходимост ли е или е поредния начин да се вземат парите на майките, които и без друго се чудят какво още да купят на детето си, за да изпревари съседчето, което все още не може да си обува чорапите самичко! :?:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Jolene » 26 Окт 2017, 11:27

Мислих да вземам на бебето, но се отказах, сега е на 9 месеца и си сяда и си играе с ципа на чантата за количката, там има и пришити копчета отстрани и тях щрака. Общо взето може в рамките на няколко лева да се направи нещо същото толкова ефективно и по-евтино, и без друго на детето не му дреме за вида на книжката му.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Rali_hr » 08 Яну 2018, 13:06

Поредната мода, с която да вземат луди пари на майките, а на децата им е точно все тая за тея книжки. Не ги ли виждате, всички са лапнали телефоните още на 1 година, родителите им нямат търпение да им затворят устите със скъпи подаръци, - телефони, книжки и какво ли не. Да, децата имат нужда от нещо простичко, но не и от книжки за 100 лева, за даразкопчават копчета само.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Буба Мара » 22 Мар 2018, 14:56

На мен тези книжки са ми изключително интересни, даже ако имах малко бебе щях да се занимая да му направя. А родителите на малки деца дават пари за много играчки, с които децата не играят и общата им сума надхвърля тия 50 лева. Ако изработката е добра според мен това е една от най-полезните "играчки" за едно хлапе :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот sad » 22 Мар 2018, 15:52

поредният мързелив вариант
ако човек дава възмоцност на детето да пуска малки капачки в голямо шише, да отваря и затваря цип, да щрака копчетата на стар телефон, да играе с почистена обувка, да пресипва бобчета от чаша в чаша ефекта ще е същият. Но тихата книжка дава възможност да не се замислиш и напънеш самостоятелно
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Lollipop » 22 Мар 2018, 17:13

sad написа:поредният мързелив вариант
ако човек дава възмоцност на детето да пуска малки капачки в голямо шише, да отваря и затваря цип, да щрака копчетата на стар телефон, да играе с почистена обувка, да пресипва бобчета от чаша в чаша ефекта ще е същият. Но тихата книжка дава възможност да не се замислиш и напънеш самостоятелно

И за мен не си струват, много са скъпи, а всичкия филц се съсипват и то не отнема много време, а парите не са малко, хубавите книжки са над 50-60лв, могат и 100 да достигнат. Същите неща, съвсем спокойно могат да се направят и с обикновени неща. Но нали няма да е красиво и да показва класа и как майката всеотдайно е купила и това на скъопценното си отроче.
И двете ми деца пораснаха без скъпи тихи книжки, без заучени техники, едното вече ена 3 и половина, другото на 15. Учат се и се развиват нормално, и памперса свалиха навреме и се научиха да се преобуват, да се обличат, да си закопчават копчетата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Frac » 22 Мар 2018, 18:00

По принцип мисля, че са готини-развиват моториката, логиката при децата. Но като се замислите реално колкото и играчки да имат децата, те все си намират ней-неподходящите или интересът трае до 15 минути. После мама пак трябва да е на линия :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Тинка Павлова » 23 Мар 2018, 10:28

Според мен зависи от детето. Ако по принцип обича да отделя време, за да разбере как функционират играчките му, може и да му хареса да си има една тиха книжка. Аз като бях малка имах подобни книжки, но бяха картонени и се късаха лесно. Ако обаче детето не може да си задържи вниманието за повече от 15 минути, няма смисъл да се купуват подобни книжки.
Аватар
Тинка Павлова
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:20

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2018, 10:50

Frac написа:По принцип мисля, че са готини-развиват моториката, логиката при децата. Но като се замислите реално колкото и играчки да имат децата, те все си намират ней-неподходящите или интересът трае до 15 минути. После мама пак трябва да е на линия :grin:

Ама едно е играчката, безинтересната е да 10 лева, друго е да е 50-60 като тея книжки.
Аз съм против тях, голяма глупост, могат да се забавляват децата и с по-обикновени неща, на същия принцип, без да изискват специално оформление. На тях и без друго им е по-интересно това, което го няма накуп - т.е. днес могат да си играят с връзки на обувки цял ден, но като има в книжката 10 различни неща, става една голяма каша и на детето всичко му става безинтересно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за тихите книжки?

Мнениеот Frac » 23 Мар 2018, 18:18

Ако трябва да сме честни това го има и с много други играчки - една кукла Барби, едно Лего, които са по 40-50 лева и не са кой знае какво, но децата си ги искат. То тогава е по-трудно да откажеш и да се обясняваш. А в случая е избор на майката - ако ги има парите и й се дават -ок, няма лошо, но ако е за модата... сори, тези пари не са ми излишни.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта