За или против частните уроци?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Тъжна Луна » 25 Сеп 2018, 16:00

Аз съм "за" частните уроци. Дали има или не смисъл от обикновеното училище в тоя ред на мисли - не е по темата :???: длъжни сме да ги водим децата в мосови училища или да се организираме кооперативно с други родители или да си ги учим индивидуално, но всякак те трябва да бъдат част от системата дали или не ни изнася. ако имам финансова възможност вероятно ще предпочета някоя частна образователна институция. в никакъв случай не отричам частните уроци, може би само така нещо би успяло да влезе в главите на децата ни.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Pipilota » 25 Сеп 2018, 16:31

Тъжна Луна написа:Аз съм "за" частните уроци. Дали има или не смисъл от обикновеното училище в тоя ред на мисли - не е по темата :???: длъжни сме да ги водим децата в мосови училища или да се организираме кооперативно с други родители или да си ги учим индивидуално, но всякак те трябва да бъдат част от системата дали или не ни изнася. ако имам финансова възможност вероятно ще предпочета някоя частна образователна институция. в никакъв случай не отричам частните уроци, може би само така нещо би успяло да влезе в главите на децата ни.

Ако си мислиш, че са толквао скъпи частните училища, бъркаш се. Има някои, които са около 300лв. на месец, което ти включва всичко, дори и тетрадките. Замисли се колко е по-скъпо, на фона на това, че много родители водят децата си по частни занимални след училище, но се отклоних от темата.
Аз съм ЗА допълнителните уроци и работа, но наистина е редно поне малко да бъдат регламентирани.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Локумът » 26 Сеп 2018, 10:55

Супер ще е ако децата могат да научат всичко в училище, ама не са получава, в училищата има голяма разлика в програмите, зависи кое училища какво е, в тези, които са профилирани паралелки се учи едно, в другите друго, нямат еднакви възможности след това при кандидатстване, пък никой не може да попречи на някой от механотехникум да кандидатства за адвокат, нали.. обаче изпита ще му е бая труден, азщото няма да е учил същия материал, като паралелка с профил история и литература.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот qwerryyy » 26 Сеп 2018, 11:52

Аз съм За, те дават възможност да се погледна на ученика индивидуално и да му се помогне точно там, където има нужда. И лично аз предпочитам индивидуалните, не мога да мисля другите как изкарват парите си и да им се сърдя, че са решили по свой начин да не ги декларират, след като те ми правят услуга, а именно, осигуряват ми прехрана един ден, благодарение на по-добрия ми шанс за образование.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Rali_hr » 26 Сеп 2018, 12:43

Всеки иска да му е регламентирано всичко, но във времето, когато на никой не му стигат парите, то е някак си за съжаление приемливо в наши дни. :mad:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 12:04

В един момент трябва да се приспособиш към действителността, която имаш. Няма как без допълнителни курсове да се справиш, в България положението е такова, не знам по света. Аз бих си записала децата на урок, след това ще им помогне да се спрвят по-добре в бъдеще и да впезнат в хубави училища, щом трябва ще го правя.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот valensiq » 12 Окт 2018, 14:04

Като не искате да ходят по уроци що не си ги учите вкъщи децата. хем искате да са в хубави училища, хем не искате да плащате за тва нещо.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2018, 12:51

То искаш не искаш, понякога се налага, няма къде да обърнат индивидуално внимание, по центровете, които предлагат такива уроци и накрая например ти дават сертификат, те пак си следват някаква програма и никой не се занимава да се връща да ти обяснява.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Тинка Павлова » 15 Окт 2018, 14:16

Аз съм "за". Частните учители обаче трябва да са съвестни и компетентни. Самото дете също трябва да е откровено относно качеството на преподаване на частния учител. Повечето, за съжаление, просто гледат да вземат парите на родителите, а не да помогнат на децата. А някои ученици наистина имат нужда от подкрепа от учител. Все пак не всички деца могат да се справят с трудните за тях предмети, дори когато полагат усилия и редовно посещават часовете.
Аватар
Тинка Павлова
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:20

Re: За или против частните уроци?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 14:31

Не съм попадала на случай, в който учителя гледа да вземе парите, за тях също е важно и е вид реклама учениците им да са успешни и да постигнат добри резултати на изпита си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта