Как успокоявате менструалните болки?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2017, 13:14

От скоро ми се възвърна цикъла, след като липсва цяла година след раждането и сега изпитвам силно неразположение, главоболие, болки в корема, в кръста, чувствам се много зле. Говорих с лекаря и каза, че всичко е наред, прегледите и изследванията бяха добре.
Всичко си било физиология и това е, няма какво да се направи, да пия болкоуспокояващи и толкова.
Вие обаче имате ли трикове, с които да успокоите менструалните болки и неразположения? Надявам се да споделите!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Snejna » 30 Окт 2017, 13:19

На мен много ми помагат различните билки, пия лайка, маточина, понякога си слагам и листа босилек в чая. Топъл комрепс на корема, ако положението е много сериозно и ме боли силно. За световъртежа съм забелязала, че ми се отразява най-добре да изключа тестените храни и пактераните и да включа повече плодове и витамини.
Друго, което много ще ти помогне е, ако си купиш витамини с добавен магнезий.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот skyfly » 02 Ное 2017, 12:41

Моят начин е много успешн, пия вода с лимон и джинджифил и лягам в поза ембрион и си слагам шише с топла вода на корема, за около 10 минути се повлиявам много добре и се чувствам вече много добре.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Jully » 09 Ное 2017, 11:52

На мен ми действат добре чайовете, и изобщо да стопля тялото си. Само така се оправям. Лимон с топла вода също ми помагат, но най-добре се чувствам в легнало положение. Все пак нямам чак толкова силни болки, ако имам неразположение, то еп о-скоро силно подуване и чувство за тежест, не и толкова болка, като физическо изпитване на болка.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот kalina_216 » 12 Ное 2017, 09:40

Точно за някоя конкретна билка аз не зная, но на мен всички чайове ми действат добре. Може би защото се затоплям и мускулатурата естествено се отпуска. Определено препоръчвам всеки да пие чай, а лимон и джинджифил са доказани при такива болки, така че ги включвайте в чая.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Ное 2017, 10:34

От подобни неща страдам от скоро. Все гледам с нещо леко да се успокоявам и да не стигам до лекарства. Забелязах, че мащерката ми действа добре, но може да е само при мен. става въпрос на чай. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Pipilota » 13 Ное 2017, 12:31

Пробвай да пиеш чайове, каквито имаш, всичко ще ти помогне. Но джинджифила най-много, много успокоява той.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Миленита » 08 Яну 2019, 16:09

При мен помага чая от лайка и лежане. Само ден ми е кофти, но тогава имам нужда от почивка определено.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Lady M » 21 Мар 2019, 11:38

За щастие, нямам сериозни болки в тези дни. Най-много някое Но шпа да изпия, но не се налага често.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Как успокоявате менструалните болки?

Мнениеот Петя Георгиева » 27 Мар 2019, 11:25

Уфф, допреди да родя беше адско направо. Аулин, какво ли не. Обаче след раждането всичко се оправи. Сега имам съвсем леки болки, които с но шпа или спазмалгон минават. :grin:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron