Първата лъжа...помните ли я?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 21:11

Децата не лъжат, нали? Но все някога се започва, коя ви е първата лъжа?
Аз си спомням, че като малка излъгах, че дядо иска пари от баща ми и взех 2 лева, купих си сладолед, а после върнах рестото на баща ми. Пълна издънка, веднага ме хванаха.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 21:16

Децата лъжат и още как:))) Не познавам дете, което да си е признало, че е счупило вазата у дома, например;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 23:14

Аз пък с една приятелка скачах по една кола и казах, че не съм, но собственика на колата ме беше видял :roll:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 23:55

Иначе за всяка моя пакост, брат ми го отнасяше. Пък аз от него здрав бой :lol: :lol: :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 00:16

Моите бяха толкова много, но с времето се научих как да лъжа родителите си убедително.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот зозо » 08 Дек 2011, 10:02

За първи път излъгах родителите си за някаква оценка в училище. Според мен това не е толкова сериозна лъжа. През пубертета обаче често си послъгвах, за да изляза някъде на кафе или на среща... :lol:
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот Finger » 08 Дек 2011, 12:31

Да си призная честно не си спомням първата лъжа. Толкова много време мина от тогава :lol: :lol: , но си спомням, че си бях обещала да не лъжа и честно казано си го спазвах, но една малка лъжа профилактично никому не е излишна, дори е здравословно. Не винаги истината е по-малко болезнена пред лъжата.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот delinda » 08 Дек 2011, 12:48

Аз също не помня първата си лъжа, но си спомням, че получавах доста тежки наказания от родителите си, когато ме хванат, че лъжа. Най-честите ми лъжи бяха свързани с отсъствията в училище и бягането от час. :D
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот Silvi » 10 Яну 2012, 17:36

То е ясно, че няма дете, което не лъже, но каква е причината да го правят децата ( пък и ние възрастните де)?

Лъжата е неизменна част от ежедневието ни , не минава и ден без да бъдем излъгани или без да излъжем. Защо го правим? За да се харесаме на някой, за да прикрием нещо или причината е някъде другаде. Много често след като изречем лъжата се чувстваме гузни. Лъжата е учудващо често , но много сложно явление. Има правени сравнения, че изричаме толкова лъжи на ден, колкото пъти отваряме хладилника. Интересно нали?
Доказано е, че лъжем повече през тинейджърските си години.

Винаги е по-добре да се каже истината,но в действителност обществото често насърчава и дори възнаграждава лъжата. Закъсняваме рано сутрин за среща и съвсем спонтанно казваме „попаднах в задръстване” или „оспах се”. Освен това, лъжата е неразделна част от много професии. Помислете колко често виждаме адвокати и си изграждаме пресилено мнение за техните клиенти или репортери получили достъп до добра история.

Най-често срещаната лъжа е : "И аз те обичам".

Тази лъжа е неразривно свързана с романтичните ни взаимоотношения. Най-често партньорите лъжат за изминали връзки или скорошни недискретни моменти. Лошата новина, е че „големите лъжи” , които включват дълбоко предателство на доверието, в голяма степен се случват между хора в интимни отношения.

Предполагам всеки един от нас поне веднъж дневно изрича една малка лъжа. Тези лъжи ги наричаме още безвредна лъжа или социална смазка. Те правят по-лесен живота на хората заедно. Наричаме го благородни лъжи и често ги използваме, лъжем в полза на някого.

Вие от кои лъжи използвате най-често?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Първата лъжа...помните ли я?

Мнениеот Memento » 18 Яну 2012, 17:39

Аз първата лъжа не си спомням коя ми е била но определено знам с какво са ме излъгали за първи път ... с биберона, първата лъжа в живота на човек :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта