Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Kaya » 12 Апр 2018, 09:05

Frac написа:Я кажете, тези, които знаят, има ли значение дали е купено или трябва сам да си го мелиш. Аз това, което имам сам си го мелих. Не си спомням много, но съм чувала, че по-добре сам да ги го направиш, както и редица други неща :grin: Ръка да пипне, че да стане.

Tрябва да го смелиш непосредствено преди да го консумираш, защото иначе се окислява, варианта да си купиш вече смляно ленено семе е неефикасен. разбира се, вариант е, ако не можеш да го мелиш сама, но по-добре е да го правиш на момента.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Rali_hr » 12 Апр 2018, 16:18

Аз също си меля лененото семе непосредствено преди да го консумирам. Чувала съм, че не е добре да се мели преди това, защото освен, че се окислява и гангренясва по-бързо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Frac » 12 Апр 2018, 16:58

Ееее, тук ме изгубихте. Това си е играчка за моята особа :grin: Аз имам едно бурканче с мляно ленено семе и си мисля, че всичко е ок. Даже снощи си го извадих, като се подсетих от темата, и си похапнах-нищо му нямаше. И на мен също :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2018, 18:06

Frac написа:Ееее, тук ме изгубихте. Това си е играчка за моята особа :grin: Аз имам едно бурканче с мляно ленено семе и си мисля, че всичко е ок. Даже снощи си го извадих, като се подсетих от темата, и си похапнах-нищо му нямаше. И на мен също :)

То не се усеща, но не е толкова качествено, като прясно смляното. По-добре е да се счука на момента на консумиране.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот silver933 » 13 Апр 2018, 09:48

И ние като си мелим го правим на момента, жена ми по-често яде, да не кажа почти всеки ден консумира ленено семе, сусам и кисело мляко, действа й очисвателно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:20

Аз всеки ден ям кисело мляко, ленено семе и хуск за стомаха, помага ми срещу запек и то по тоя начин няма как да не влияе и на отслабването.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Lollipop » 27 Юни 2018, 10:45

Аз си хапвам всеки ден кисело мляко с ленено семе, вечер, по-скоро го ям за фибри и почистване на червата. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:20

аз пък съм чувал, от моите колежки дето го чели някъде си, че киселото мляко убивало полезното действие н алененото семе и затуй било хубаво да се приема с всичко друго, но не и с кисело мляко. Пък чак да се отслабва от туй нещо? Според мен едва ли, без спорт и движение нищо не става!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 15:42

ivan.stoqnov написа:аз пък съм чувал, от моите колежки дето го чели някъде си, че киселото мляко убивало полезното действие н алененото семе и затуй било хубаво да се приема с всичко друго, но не и с кисело мляко. Пък чак да се отслабва от туй нещо? Според мен едва ли, без спорт и движение нищо не става!

Не съм чела подобно нещо, изобщо, а и като гледам ефекта по хората, явно и с кисело мляко става. А за спорта и движението не мога да коментирам, аз никога не съм имала време за спорт, но успявам да сваля.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ленено семе с кисело мляко топи мазнини?

Мнениеот ivan.stoqnov » 09 Авг 2018, 17:06

ами щом сте видели ефекта на туй семе по хора, може и да става... Аз само коментирах какво са казали колежките, лично аз не съм го пробвал. Една се оплакваше че изпитвала силни болки като от колики като го ядяла, на другата пък добре ѝ действало. Мисля, че всеки организъм си показва кое е за не го и кое не и към всяко нещо трябва да се подхожда внимателно. Пък дори и то да ви се струва безобидно като ленено семе.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта