Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот qna toneva » 06 Мар 2013, 23:40

аз съм за разговора,боят не е метод,с бой не се възпитава......
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот dimitrova_70007 » 15 Окт 2013, 15:20

Не разбирам нещо - ако децата са много малки и не разбират, като например бебета до към 2 - 3 годинки, какъв е смисълът да се бият, след като така или иначе няма да разберат защо е този бой? А ако детето е по-голямо, вече може да говори и да разбира какво му се говори, защо просто не му кажете къде е сбъркало? Тогава разговорът ще бъде много по-ефективен от боя. И в двата случая според мен шамарите са абсолютно излишни. Те само подбиват самочувствието на детето, травмират го и го карат да се страхува от собствените си родители...
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Krum » 25 Ное 2014, 10:51

Важното е според мен да бъдем приятели с децата си, аз нямам все още, дано някой ден да имам деца, но като гледам по мои близки а и по родителите ми, те винаги са се държали с мен, като с приятел и като равен с тях и аз винаги съм ги слушал. А сега виждам деца, които редовно ги шамарят и резултата е обратен - те си казват "ще изтърпя един бой и ще си правя каквото си искам"/
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2014, 13:01

Да, за думите на Камен Донев в Учителя - боят изгражда, той не разгражда няма да спорим, но там нещата са други :mrgreen:
Ако кажа, че не съм си изтървала нервите да плясна някой шамар през ръката - ще излъжа! Но мога да кажа, че това е било отдавна, вече съм много по-търпелива от преди, за което се радвам много :)))
С говорене много неща се постигат, но тръшкането и отстъпването объркват работите.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот silver933 » 05 Дек 2014, 11:21

Словесен двубой е най-доброто решение :D И бой има и разговор има :))) трябва да ги слушаме тия деца, те също имат позиция! С възрастните бием ли се, когато не са на нашето мнение? :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Andrey » 17 Дек 2014, 15:28

Бой за родителите! Не е нормално да налагаш детето си, особено пък ако е малко! :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Kremiliya » 17 Дек 2014, 15:39

Трябва да има глоба ако биеш децата си според мен! Не е нормално да възпитаваш по този начин
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2014, 16:53

Отдавна с бой нищо не се постига, децата сега се мисля за велики, ако ги ошамарим най-много да избягат някъде и да започнат да се друсат от инат и напук!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот MollyDolly » 03 Яну 2015, 13:23

Дори не мога да асимилирам как е възможно да има хора, пред които да стои тази дилема, вярно е, че има някои ситуации, където може и в яда си да си изтървеш ръката, особено често ми се случваше като по-млада, ама сега остарях явно и се успокоих хаха
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Pipilota » 04 Яну 2015, 12:30

MollyDolly написа:Дори не мога да асимилирам как е възможно да има хора, пред които да стои тази дилема, вярно е, че има някои ситуации, където може и в яда си да си изтървеш ръката, особено често ми се случваше като по-млада, ама сега остарях явно и се успокоих хаха

Сега да не мислиш вече за внуци, бабите са по-търпеливи или си стигнала до фазата, в която осъзнаваш, че детето ти вече не е никак малко и скоро ще свършите с прегръдките и целувките. :) Тогава почваме да оценяваме децата си като хора и да усещаме, че скоро ще ни липсват, ставаме по-добри. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта