Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Krum » 21 Мар 2016, 15:19

zagrijena написа:
kauda написа:Мен ако питате няма начини ! Тея деца ако ги биеш, почват да бият, ако им викаш и те викат, ако им говориш бавно и спокойно и т.н. те не те отразяват изобщо.


Аз предлагам всеки родител да се запише и като наказание да пуска нонстоп записа с напътствията :grin: Така и той няма да се нерви, а и детето ако не иска следващия път да го слуша записа, ще си помисли преди да направи или ненаправи нещо :grin: .

Да, надали ще помогне това. :lol: Ако си го няма разбирателството изначало, то и 200 записа няма да помогнат, а и представяш ли си каква проява на непукизъм ще е ако пускаш някакъв запис на детето си :rolling:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Lollipop » 07 Апр 2016, 11:14

Идеята за записа ми се струва много безлична и дори даваща свобода на детето да си прави каквото си поиска. Така или иначе техните няма да обърнат внимание на новото провинение, а ще му пуснат оня същия стария запис, на който може да намали звука или просто да изслуша. Все пак е важно, децата да имат контакт с родителите си, да получат подкрепата, от която се нуждаят, да говорят, да обсъждат. Така се ражда истината, а не със заучени фразичи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Kremiliya » 07 Апр 2016, 12:04

Едно време терапиите минаваха през "шамарената фабрика", както както казваха. :) Ама май бяхме и по-послушни и по-добри. Сега се оливаме в държанието и в грижите към децата си!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2016, 13:38

Kremiliya написа:Едно време терапиите минаваха през "шамарената фабрика", както както казваха. :) Ама май бяхме и по-послушни и по-добри. Сега се оливаме в държанието и в грижите към децата си!

Не смятам, че е било по-добре, сега пак има такива насилници, които тормозят децата ис.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Kaya » 07 Апр 2016, 14:03

Аз не мога да си представя, как ще удари детето си и то със злоба и то няколко пъти и вече шамара ще се превърне в БОЙ? Как имаш сили и как сърце ти го дава? Има ли някой тук, който приема тази философия и бие детето си?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Апр 2016, 11:32

Kaya написа:Аз не мога да си представя, как ще удари детето си и то със злоба и то няколко пъти и вече шамара ще се превърне в БОЙ? Как имаш сили и как сърце ти го дава? Има ли някой тук, който приема тази философия и бие детето си?

Виждала съм много пъти такива сцени, е не знам дали е бой, но родител да удря някой друг шамар на детето си и то пред други хора! Не че подкрепям боя насаме, но да посегнеш на детето си пред останалите, да го засрамиш по такъв начин, мисля че боли повече от един два шамара. Понякога всички изпускат нервите си, но това не бива да бъде практика. А как има наистина хора, които бият с яд, не знам после как спят!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот penelopa » 08 Апр 2016, 14:57

Дано никога не разбираме в какво състояние трябва да изпаднеш, за да пребиеш детето си. Жалкото е, че такива случаи зачестиха.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2016, 12:19

Monika_Spasova написа:
Kaya написа:Аз не мога да си представя, как ще удари детето си и то със злоба и то няколко пъти и вече шамара ще се превърне в БОЙ? Как имаш сили и как сърце ти го дава? Има ли някой тук, който приема тази философия и бие детето си?

Виждала съм много пъти такива сцени, е не знам дали е бой, но родител да удря някой друг шамар на детето си и то пред други хора! Не че подкрепям боя насаме, но да посегнеш на детето си пред останалите, да го засрамиш по такъв начин, мисля че боли повече от един два шамара. Понякога всички изпускат нервите си, но това не бива да бъде практика. А как има наистина хора, които бият с яд, не знам после как спят!

и аз съм виждала и то май най-често са най-обгрижваните и най-глезените деца.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот klara » 20 Май 2016, 15:00

Да го шляпнеш по дупето е силно казано бой, глезенето и тръшкането обикновено това предизвикват :mrgreen: . За сериозните ситуации боят влошава положението.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Lollipop » 11 Юли 2016, 15:55

klara написа:Да го шляпнеш по дупето е силно казано бой, глезенето и тръшкането обикновено това предизвикват :mrgreen: . За сериозните ситуации боят влошава положението.

И аз мисля, че има рзлика между бой и пошляпване, само ч епо света май всичко го броят за едно..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron