Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Юли 2016, 15:47

Ми ако наистина си много изнервен то може да си "изтървеш" ръката, но да е еднократно, а не всеки ден да удряш и това да е "ОК".
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Снежана.Петкова » 23 Ное 2016, 14:43

През пубертета преминаНваш като през пожар, не можеш да го угасиш отведнъж, особено ако си отървал началото.Но не можеш да оставиш нещата така.Трябва да действаш, но без паника.Трябва да си наясно, че ще има щети и за двете страни – един по- зрял тийнейджър и един помъдрял и изморен родител...но никой не е казал, че родителството е проста работа.Въоръжете се с търпение.Най - добрият вариант е да станете приятели с детето си , това включва и смяна на подхода към него - не обгрижващ и назидателен, а като към равностоен партньор.Разбира се, това става постепенно.Затова – ТЪРПЕНИЕ!!!
Снежана.Петкова
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:35

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Lilly_milly » 23 Ное 2016, 15:15

Изобщо не е проста работа. Но като искаш детето ти да е добре и да го правиш щастлив и стойностен човек, намираш начин как да се сработиш с него, да се разбирате и да се случват нещата, които са добри за него. Не е лесно, но като се водиш от детето, а не от себе си няма начин да не се получи.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот mix_twix » 23 Ное 2016, 15:53

Точно през пубертета трябва да се махне вече това чувство за превъзходство и на децата да се гледа като на равни, за да се спечели доверието им, което ще е за цял живот. :!: Ако продължаваш да си някакъв там пазач, то няма как да стане работата - да си 'аресван от чадото и уважаван. После ще дойдат и шамарите, ама в един момент може да се обърне страницата и шамарите да се пренасочат.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот asdddwww » 23 Ное 2016, 17:01

Трябва да си много деградирал емоционално, за да тръгнеш да си възпитаваш детето и да налагаш някакви възгледи с шамари. Отдавна мина тая мода с възпитаването с шамари.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот M.Tasheva » 28 Ное 2016, 16:31

Май още не е минала, има доста родители, които ги пускат в действие понякога.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Локумът » 07 Дек 2016, 13:39

Досега не сме имали приични да се шамари, за по-сериозни неща. Като малки отнасяха по някой шамар, но това приключи на около 6. :mrgreen: Двамата много се подкрепят и прикриват, което ме умилява и не мога да ги набия, но това те не го знаят и имат голям респект. Въпреки че почнаха пиянските прояви, все още не се е налагало да им предлагам народопсихологията на шамарената терапия.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот analizatorka » 13 Дек 2016, 15:37

След определена възраст не върви да се раздават шамари. По-вероятно е да бъде отвърнато със същото. накърнява се самочувствието така.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Сеп 2018, 16:36

analizatorka написа:След определена възраст не върви да се раздават шамари. По-вероятно е да бъде отвърнато със същото. накърнява се самочувствието така.

То като стане по-голямо от теб детето, какви шамари ми кажи. Не става, наистина, друго е да се говори с него, то трябва да е научено от малко, че с него ще се водят разговори, ще се приказва и т.н.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Сеп 2018, 17:08

Аз съм и за двете. Докато са малки децата само с разговори не става... Колкото и да не ми се иска да си призная задвратникът е бил метод на възпитание, все пак имам 2 момчета луди глави. Но с течение на годините все по-често нещата се поучават с разговори. Много съм далеч обаче от мисълта че ще станем приятели с тях, според мен родителите трябва да бъдат риодители на децата си, опора и хора на които да подражават в добрия смисъл на думата. Приятели-предатели те сами ще си намерят.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта