Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Dipsy » 11 Сеп 2018, 15:14

Преди келешите като не знаеха че е унизително да ядат бой го приемаха като част от живота без да се оплакват :mrgreen: Те и циганите от как разбраха,че са роми се обиждат.. та тъй. при мен шамарете работиха до 11 - 12 години. после сипвах приспивателно в на баща ми чашата и бягах на дискотека :lol:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Сеп 2018, 16:07

Ми то за това май е по-добре да си знаят родителите, че не могат да контролират децата завинаги, аз бих се почуевствала ужасно, ако детето ми ме приспива, за даможе да се забавлява. Ама връзката, основана на шамари, май винаги свършва с нещо, което не е много готино.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Jully » 11 Сеп 2018, 16:29

Понякога децата имат нужда от един шамар, да се сетят кой е шефа. :mad:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Dalia » 11 Сеп 2018, 17:17

Абе добре е да има строг контрол на децата, защото пътят към пакостите е много сладък. Не казвам бой на убиване, ама леко съветване, никога не вреди.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот kalinka-kuku » 11 Сеп 2018, 19:34

Аз съм много против. Ще дам един пример, Аз ниокга не съм била бита, брат ми го пребиваха. Познайте сега кой е по-добре.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот ivan.stoqnov » 12 Сеп 2018, 17:51

Ама тука никой не говори за пребиване... То когато с нещо се злоупотребява системно си е жив тормоз и детето става още по-агресивно. Когато аз бях малък боя си беше съвсем нормално нещо като направиш някоя пакост, знае се че ще има пердах иимаше уважение към родители и учители. Няма да слуаш в училище ли, ми нали като сиидеш у вас и там ще те накажат даже и по-строго. Не зная аз съм живял по комунизма и тия неща си бяха в реда на нещата. Сега много се говори по тази тема, дори сутринта по новините известни личности я коментираха. Не мисля, че боя е проблемът на обществото ни по-скоро не боя :sad: И казармата, как н ога да стана аз един министър, че да видят тия женчовци и мамини синчета, как се става мъж! :cussingblack:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Буба Мара » 13 Сеп 2018, 15:35

Всеки родител допуска грешки, но е добре да знае до къде може да си развява байряка. Казвам го, защото има деца, които няма да се почувстват толкова унизени и наранени от някой шамар, колкото и на много хора тук да не им се вярва. Но, когато един родител забележи (добре е да забележи), че шамарите не дават резултат е добре да смени тактиката. Свидетел съм как възрастен човек днес таи омраза към родителите си заради това,че са го били навремето. Родителите пък от своя страна сякаш имат амнезия за това и се втурват да обгрижват наличните внучета, глезейки ги. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Сеп 2018, 18:07

Те внучетата не са като собствените ти деца, тях ги глезиш, а твоите може да ги убиваш от бой. На времето са ги млатили много, тогава беше нормално, сега повечето родители са против, макар че виждам да играе шамара по площадките.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Сеп 2018, 16:36

Поколението на нашите родители яко възпитаваше с бой, ама с бой! С умилане направо! На това, на което сега му викат домашен тормоз... тогава си беше нещо нормално! Не знам кой с какво сърце може да си пребие детето. Разбирам, понякога издивяваш, удари му един лек шамар, колкото да го стреснеш един вид, като си изкипял, ама да го млатиш и да му причиняваш някаква зверска болка.. грозно е!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот qwerryyy » 26 Сеп 2018, 12:30

Не знам кой може да си пребие детето, какви сърца имат, малки деца , да тръгнеш да ги биеш.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron