Бой или разговор? Терапия за родители :)

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 21:16

Хайде сега, шамареното право или дългите разговори. Кое практикувате и от кое има най-голям резултат?
Твърдо за захарчето, твърдо ЗА. Боят не помага, само пречи. :mrgreen:
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 21:19

Не удобрявам боя! Има други по-добри възпитателни методи, като наказание: без шоколад или телевизия.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 23:13

Думата БОЙ звучи доста страшничко...аз не мисля да възпитвам детето си с насилие, но мисля че и прекаленото старание от страна на родителите да си пазим детето също много вреди. Имам предвид, че в някои случаи да му вземеш шоколадчето едва ли е достатъчно, но пък и голямо значение има възрастта на детето- на едно петгодишно дете няма да му дадеш десерт, а какво ще правиш ако си имаш един 12-13 годишен неосъзнат пубер :roll:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 23:31

Наказанието за 12-13 годишния пубер ще бъде забрана да отиде на детска дискотека, нпример. Няма да го бия я:)))
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 00:23

Боя е твърде край мярка, по-добре да бъдем приятели с децата и да разговаряме, когато имаме проблем.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот delinda » 02 Дек 2011, 16:09

Мисля, че боят е изключително неправилна мярка. Повярвайте ми ако искате да накажете един пубер, има много по-ефикасни методи. Просто трябва да знаете какво обича... :twisted: :evil:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 20:27

хи хи, дааам:) да му напипате слабото място;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот ogi-smile » 08 Фев 2012, 12:54

Най-добрият начин да започнете е с един сериозен разговор с детето. Изслушайте го внимателно, разберете какво чувства, какво го притеснява. Освен това трябва да изберете и подходящия момент за провеждане на разговора. Не е много добра идея да оставяте детето си самичко в периоди, изпълнени със стрес... Все пак вие сте възрастния контрола е във ваши ръце, много е лесно с шамарите, но това определено влошава жестоко отношенията между вас и съсипва връзката родител - дете. Тя не е пълноценна и е изградена на много болни и нездрави основи, които рано или късно ще покажат колко са фатални...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 13:31

Както казваше Камен Донев в "Улицата" - Боят изгражда той не е да разгражда!
Ако думите не помагат, строга ръка за силна дисциплина и изграждане на характер!!!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Бой или разговор? Терапия за родители :)

Мнениеот rositka » 10 Фев 2012, 11:36

Разбира се че боят не помага.Нпротив, понякога е и с обратен ефект.Всеки които има тинейджър ,може би ще се съгласи ,че понякога найстина са невъзможни.Най-голямото ти желание в такива моменти е точно това-един хубав бой.Но ще се промени ли нещо след това ? До следващия каприз,когато пак ще си заслужи боя и така до кога? От опит споделям , че съм пробвала с разговори-повярвайте и това не помага или поне не напълно.Опитах и с наказание-добре, изтърпява наказанието и всичко по старо му.Стигнах до извода ,че е по добре да не обръшам внимание .Колкото по малко го отразявам ,толкова по малко нерви хабя.Освен това и по малко изнервям и него.Знаем че в тая възраст се чувстват толкова големи,знаещи и можещи всичко ,че според мен най -добрия вариант е това -само наблюдваш, как се опитва само да се бори и когато има нужда от теб помагаш.Поне докато отминат тия буйни години:)
rositka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:09

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта