Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот sad » 18 Май 2018, 16:39

ако апетита ти е същия, спиш здраво и си просто уморен всичко е наред.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Буба Мара » 18 Май 2018, 17:12

Усещането за безсилие да си помогнеш сам. Това е много по-силно от теб самия и от усещането за ненужност, неразбраност и невписване в обществото. В добавка не можеш да изкараш един ден без да ревнеш (например). Не можеш една нощ да спиш без да се будиш (в по-добрия случай) по няколко пъти, или изобщо да не можеш да заспиш. Не можеш да изкараш един ден, в който да си изпълниш някакви стандартни неща като да станеш, да си измиеш зъбите, да хванеш автобуса, да отидеш на работа. И това просто няма как да се сбърка, когато дойде.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юни 2018, 15:55

Точно, много се спекулира с липсата на настроение и вече се почва - край в депресия съм и т.н. Само че депресията е много сериозно състояние, а не е шега, както често се изкарва.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:39

Депресията ми може да е в лека форма, разбирам го по нежеланието да правя каквото и да е било, ама го правя все пак, защото трябва.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Стефи Колева » 22 Фев 2019, 16:11

Не знам дали е чак депресия, защото тя си е състояние, което изисква лечение от специалист. Обаче съм изпадала в "дупки" и усещането е че съм най-самотния човек на света. Не ми се излиза, не ми се говори с почти никой. Добре че успявам да изплувам от тези си състояния.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Dalia » 01 Мар 2019, 19:10

З аде пресия не знам , по-скоро всичко ми е апаточнои дори противни. Не ми се общува с хора и всичко ме дразни. Добре че туй нещо ме хваща само през ноември и някак си полека лека по празниците през декември се завръщам пак сред живите :lol: апък и малко изолация си е полезна тъкмо да ми почине мозъкът от дивотии.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron