Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот miron » 07 Ное 2017, 11:21

Съмнявам се , че ме е тръшнала някоя депресия, направо като вирусно заболяване. много хора покрай мен напоследък нямат енергия, изглеждат отчаяни и изморени, накрая взех и аз да се чувствам така. Имаме проблеми с приятелката ми и тя постоянно е без настроение, накрая и аз го пренесох върху себе си.
Не знам дори какъв точно ми е проблемът, ако трябва да съм честен. :lol: Но дали става въпрос за депресия, или просто всичко се дължи на промяната на времето.. По кое различаваме депресията от обикновеата липса на настроение?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот asdddwww » 07 Ное 2017, 12:13

Депресията се усеща, много е една разяждаща. И да ти кажа, ще я усетиш. Щом си решил, че имаш, значи най-вероятно нямаш.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Ное 2017, 13:11

И аз не мисля, че депресията се усеща и може да бъде намерена толкова лесно от човека, който я изпитва. Това са много дълбоки състояния, когато не ти се прави нищо, избягваш социализирането, разговорите, разходките и т.н. Изолираш се, правиш еднотипни неща и подобни. Другото е лошо настроение, умора и апатия.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот kauda » 07 Ное 2017, 21:40

Депресията е много силно състояние, което обаче много хора използват напразно. Това е една завладяваща апатия, разболяване и подобни и физичекси неразположения, не е само до това да ти е скучно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Ное 2017, 11:19

Никога не съм имала депресия, или поне не съм разбирала. Лоши настроения да, лиспва на енергия и желание за каквото и да е било - случвало се е. Но ми е минавало бързо.
И аз съм на мнение, че малко се прекалява с използването на думата депресия.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот anelkka » 09 Ное 2017, 00:28

Депресията е отчаяние, апатия,чувството че си ненужен, неспособен, неразбран или просто казано не ставаш за нищо. Търсиш във всяко нещо драма и още много негативни неща... А изправянето след такова падение е наистина трудно.
anelkka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Окт 2016, 20:08

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Lollipop » 09 Ное 2017, 10:50

Така като чета, установявам, че имам депресия, пък хич не знам. Може би това е начина да осъзнаваш, че имаш, защото досега не си го знаел. Ами.. какво да ви кажа, писнало ми е от всичко,това ако е показателно..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Jully » 09 Ное 2017, 11:33

Страдала съм разбира се, разбрах много по-късно, когато минаха години и започнах да си давам равносметки за някои периоди и моменти, през които съм минала.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот vanusha » 23 Ное 2017, 11:22

Чак истинска депресия не съм имала, по-скоро ме е хващала скуката, но да имам депресия , за щастие не е било. Състоянието е много тежко да имаш депресия. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Страдате ли от депресия? По какво разбирате?

Мнениеот Lili_gagarin » 18 Май 2018, 12:38

Чак депресия е трудно човек да си открие, или пък да се диагностицира и да си я самоизлекува. Може да има някакви там признаци, но депресията си е сериозна работа. Повечето, дето викат, че са в депресия, са загубили настроение за по-дълго време.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта