Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Ное 2017, 12:58

Тея дни се разрази скандал между производителите и КЗП, заради това, че вторите подали сигнал за забраната на продаването на тези продукти, защото са обозначени като детски. Всъщност, те самите били по-здравословни, ама детски, затова и не било правилно да се продават, като насоченост към деца. :roll:
Вие вижте ли проблем с детските продукти, купувате ли ги или не вярвате, че има голяма разлика между детски продукти и такива, които са си обикновени. Все пак мислите ли, че са здравословни?
И дали, след като са по-добър избор, защо от КЗП имат толкова голям проблем с обозначението и са поискали изхвърленянето на изтеглените продукти, вместо да бъдат преопаковани с по-подходящи етикети и в крайна сметка да не ходят на боклука.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Elepharm » 07 Ное 2017, 19:35

Тези продукти, обозначени като детски са с намалено съдържание на сол, без натриев глутамат като овкусител и с намалено съдържание на нитрити. Може би е проблем, че това обозначение би стимулирало свръхупотребата на подобни продукти от деца. Но би трябвало да подхождаме със здрав разум и да знаем, че присъствието дори на обикновените колбаси в менюто е разрешено като част от разнообразното хранене, но не в прекомерни количества, не прекалено често и винаги заедно с достатъчно плодове и зеленчуци за деня. Например бланширани кремвирши или печен колбас с гарнитура купа прясна салата може да бъде вариант на бърза семейна вечеря 2-3 пъти месечно.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот kauda » 07 Ное 2017, 21:36

И аз не харесвам такъв род определения. Това наистина дава една зелена светлина, че тези продукти са ориентирани към деца и са полезни за тях, едва ли не. Да, хубаво е, че са по-здавословни. Слушах интервю, че от министерството или от БАБХ не знам точно, изготвяли етикет, за здравословни храни, който да се слагал по такива продукти. Но и това не е правилно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Ное 2017, 11:24

Според изследванията, билли по-добри и без добавени голяма част от гадостите, които има в други кренвирши, така че поне аз лично ще се замисля дали да не си купувам вече от тях. Надявам се да ги върнат на пазара с подходящо обозначение, което не трябва да е насочено към деца. Но слушах интервюто в бтв и представителя на производотелите добре постави въпроса, че много от вредните храни са с картинки и ориентирани към деца - барни, вафли ния се сещам, бонбони, бисквитки на форми на животинки.Но може би при тях минава номера, защото на нито една не пише ЗА ДЕЦА
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Ное 2017, 13:18

Да ви кажа честно, мислих си , че всичко е рекламен трик. :) но се интересувам много тази партида кренвирши, която показаха по телевизията в кой магазин я продават, че май не се правят точно така, както показаха там. :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Yunona » 08 Ное 2017, 15:35

Изключително грозен рекламен трик е да се рекламира вариант на принципно нездравословна храна като детски, т.е. предназначен за деца. Създава се впечатление, че децата трябва да ядат този продукт. А той просто е по-малко боклук от събратята си за възрастни.
Лично аз съм виждала и детска луканка. Много се издразних тогава, но именно нея избрах за 23-годишното си детенце, което е в Германия и мама от време на време му изпраща лютеничка, луканка и други български благини. "Детската" луканка беше наистина добра, но фактът, че се представя като предназначена за деца е абсолютно неприемлив.
С други думи - едно наистина адекватно решение на КЗК.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Ное 2017, 19:40

Добре е да са на пазара, но наистина уточнението, че са за деца не ми харесва. На мен, да си призная, това ми запалва някаква лампичка, че има някакъв трик и никога не съм вземала. Сег авече, като ми се обърна внимание, че състава е по-добър, да ще взема следващия път. Но бих се радвала на по-адекватни обозначения.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Jully » 09 Ное 2017, 12:39

И аз съм против надписването на вредни продукти като ориентирани към деца. Това представяне на нещо ,като детско го прави препоръчително, едва ли не и видиш ли - идеално за деца. А няма колбас, който да е идеален за деца. Нека да се продава и да има по-добри варианти на класическите рецепти, но нека да не са кръстени като за деца. Могат да носят надпис "Леки" или нещо подобно, което да показва, че са с по-малко добавки. Надпис 'здравословно' също не смятам, че е удачно да го има по майонези и салами.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Andrey » 09 Ное 2017, 13:20

Никога не съм гледал състава им, следващия път, когато ида ще проверя какво точно съдържат и ще взема да ги пробвам. Ще купя и традиционен, за да намеря разликите.
Все още ме гложди, дали наистина смилат всичко,което намерят в кренвиршите. Защото то по телевизията е едно, в действителност е друго.
Това и като рибените и пилешките хапки,които ги продават готови, вътре са някаква каша, ама от какво е тая каша, никой не знае.. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кренвирши, майонеза и други продукти за деца - вярвате ли им?

Мнениеот Yunona » 09 Ное 2017, 13:59

Andrey написа:Все още ме гложди, дали наистина смилат всичко,което намерят в кренвиршите. Защото то по телевизията е едно, в действителност е друго.
Това и като рибените и пилешките хапки,които ги продават готови, вътре са някаква каша, ама от какво е тая каша, никой не знае.. :roll:


Да, наистина смилат всичко, което не става за директно ядене и за показване. Неслучайно Бисмарк е казал, че народът не бива да знае как се правят две неща - политиката и кренвиршите.
В политиката понякога се реализират хора, които не стават за нищо друго. При кренвиршите ВИНАГИ е така :) Те за измислени за оползотворяване на остатъци и отпадъци от месопроизводството.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron