Педофилите...мит или реалност?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот ogi-smile » 08 Фев 2012, 12:43

Педофилията насочена към момчета е вследствие преживяване на сексуален контакт с възрастен по време на детството/юношеството. Теоретично, за емоционално лишеното момче, сексът с по възрастен мъж може да се преживее като удобен и доставящ удоволствие. По този начин, чрез механизма на идентификация, момчето може да бъде предразположено към сексуални отношения с друго момче, когато стане възрастен. Извършителят се идентифицира с момчето, като приемник на чувствата му и може по-лесно да рационализира поведението на детето.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот delinda » 22 Май 2012, 11:27

valiart написа:За жалост педофилите са съвсем истински...


Педофилите никога не са били мит. За огромно съжаление те са част от грубата действителност. Не разбирам защо темата се казва "Педофилите...мит или реалност"? :geek:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот mecana » 27 Май 2012, 12:08

delinda написа:
valiart написа:За жалост педофилите са съвсем истински...


Педофилите никога не са били мит. За огромно съжаление те са част от грубата действителност. Не разбирам защо темата се казва "Педофилите...мит или реалност"? :geek:

Въпросът е безмислен и затова не го разбираш, delinda - за какъв мит изобщо говорим, като постоянно чета и слушам за тези... изверги. Не знам какво са преживели в детството си и честно казано въобще не ме интересува, но трябва да има сериозни наказания за техните действия - да пази Бог! Последно слушах за родители, които изпращали децата си при някакъв чужденец и уж не знаели, че прави еди какво си с тях :x Е, за тях пък не знам какво трябва да е наказанието, независимо дали са цигани или българи - става въпрос за невинни деца, чиято психика е толкова крехка, че... не ми се мисли просто :idea:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот tweety » 28 Май 2012, 16:44

mecana написа:
delinda написа:
valiart написа:За жалост педофилите са съвсем истински...


Педофилите никога не са били мит. За огромно съжаление те са част от грубата действителност. Не разбирам защо темата се казва "Педофилите...мит или реалност"? :geek:

Въпросът е безмислен и затова не го разбираш, delinda - за какъв мит изобщо говорим, като постоянно чета и слушам за тези... изверги. Не знам какво са преживели в детството си и честно казано въобще не ме интересува, но трябва да има сериозни наказания за техните действия - да пази Бог! Последно слушах за родители, които изпращали децата си при някакъв чужденец и уж не знаели, че прави еди какво си с тях :x Е, за тях пък не знам какво трябва да е наказанието, независимо дали са цигани или българи - става въпрос за невинни деца, чиято психика е толкова крехка, че... не ми се мисли просто :idea:

ООоооо тази история и аз я гледах по новините. Не мога да си представя как едни родители могат да продават децата си? Педофилите определено не са мит, а гадна и груба реалност!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот peter pan » 11 Юни 2012, 16:12

В блока на нашите все още живее един такъв :x Винаги съм имал съмнения, че не е по реда си, въпреки че има семейство, и деца... Просто си му личеше, толкова беше мазен изрода му с изрод. Сега се разбра една история с детенце от входа, което вече е пораснало и е придобило смелостта да признае... Дано да го съдят и да го изселят от блока, защото е пълно с деца и недай си Боже има, и други пострадали :idea:
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Margo » 11 Юни 2012, 16:31

peter pan написа:В блока на нашите все още живее един такъв :x Винаги съм имал съмнения, че не е по реда си, въпреки че има семейство, и деца... Просто си му личеше, толкова беше мазен изрода му с изрод. Сега се разбра една история с детенце от входа, което вече е пораснало и е придобило смелостта да признае... Дано да го съдят и да го изселят от блока, защото е пълно с деца и недай си Боже има, и други пострадали :idea:

А вие как разбрахте, че е педофил? След разказа на детето ли? Винаги ми е било интересно как се разбира дали един човек има извратени мераци.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот shushito » 12 Юни 2012, 10:32

Ако се знае, че този човечец е педофил дали не може да се изсели от блока чрез подписка на живеещите в него? Педофили има и далеч не са мит :idea: Не знам какъв извратеняк трябва да си, за да посегнеш на дете :x Не ги съжалявам, независимо какво им се е случило и какви са причините за това им поведение. То по тази логика да вземем да оправдаем и убийците, защото виждаш ли станали такива поради причини от миналото. Най-лошото е, че се знаят, а нищо не се прави по въпроса. Дават им там някакви условни присъди или пък минимални и отново излизат на улицата, където играят деца... Страшно е и дори не искам да си го помислям!
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Bella » 13 Юни 2012, 11:20

Golfie написа:Всеки родител има страх от тях. Никога не съм срещала такива, но съм чувала ужасни истории. Дали са истина или са мит и легенда? Със сигурност, това е най-неприятното нещо за едно семейство...

Най-неприятното ли? Ако нещо подобно се случи в семейството ми бих го убила тоя педофил заради детето си, ако ще и след това да сложа край на собствения си живот. Смърт за тези извратеняци!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот southern_sun » 28 Юни 2012, 15:21

Не само, че ги има, но и сред нас има и техни жертви. А задавал ли си е някой въпроса какво се случва с децата жертви на тези изверги?
момиче1.jpg
момиче1.jpg (7.05 KiB) Прегледано 605 пъти

Понякога възстановяването може да отнеме години. Последния случай е 12 годишното българче, което стана жертва на четирима гърци, друг случай има на варненче, което стана жертва на 40 годишен мъж.
Само от началото на година в България има десетки случаи на малтретирани в една или друга степен деца.Много често насилниците предлагат пари за да купят мълчанието на роднините за да нямат проблеми, подобен е и случая със варненеца от Аспарухово, който се опитал да подкупи близките на изнасиленото дете, а когато това не станало се опитал да избяга зад граница. Какво заслужава един такъв изверг!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Snejna » 27 Яну 2015, 12:31

Винаги ме е било страх от такива, честно да ви кажа, аз се страхувам от всичките си познати, ако искате за луда ме смятайте. Не бих оставила детето си при никой чужд човек дори! Не знам кой колко е изперкал, особено пък такива толкова умело се прикриват!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта