Педофилите...мит или реалност?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 21:27

Всеки родител има страх от тях. Никога не съм срещала такива, но съм чувала ужасни истории. Дали са истина или са мит и легенда? Със сигурност, това е най-неприятното нещо за едно семейство...
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 21:36

Ужас! Да не се случва на никой! Това е извратена работа и всеки, който го е извършил, трябва да лежи в затвора!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 22:55

valiart написа:Ужас! Да не се случва на никой! Това е извратена работа и всеки, който го е извършил, трябва да лежи в затвора!

Със сигурност!! И все пак, истина или мит са педофилите? Човек трябва да е наистина луд, за да направи такова нещо...
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 23:05

За жалост педофилите са съвсем истински...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 23:10

Golfie написа:Всеки родител има страх от тях. Никога не съм срещала такива, но съм чувала ужасни истории. Дали са истина или са мит и легенда? Със сигурност, това е най-неприятното нещо за едно семейство...

Мит и легенда....извинявай, но никога не бих се изразила така за подобни извратени същества. Хора с такива сексуални желания не липсват нито сега, нито в миналото, но в България напоследък започна да се шуми повече около такива теми. Иначе съм сигурна, че деца стават всекидневно жертви на педофили, и което е най-лошо често се случва в дома на детето от негов близък и този случай никога не вижда бял свят.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 23:35

Със сигурност!! И все пак, истина или мит са педофилите? Човек трябва да е наистина луд, за да направи такова нещо...[/quote]

Май забравихте случая Кузов :?: :!: Имахме си дори депотат в Парламента - Независимият депутат Владимир Кузов, осъден условно за педофилия. Друго не по-малко лошо нещо е, че педофили се оказват, разни чичовци в семейството на жертвата :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот nadejdaig » 22 Дек 2011, 18:34

Много неприятно, но е факт. Повечето хора всъщност не се замислят, но тях наистина ги има. Преди 2-3 години разбрах за един такъв човек- той имаше магазин до училището в квартала, в който живея и всеки ден при него се отбиваха безброй деца. Докато един ден не се разчу, че вече бил заловен и е в затвора точно за това. Открили са и много записани филми- домашно детско ........ Това е истински ужас...
nadejdaig
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Дек 2011, 14:47

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот tweety » 23 Дек 2011, 15:47

nadejdaig написа:Много неприятно, но е факт. Повечето хора всъщност не се замислят, но тях наистина ги има. Преди 2-3 години разбрах за един такъв човек- той имаше магазин до училището в квартала, в който живея и всеки ден при него се отбиваха безброй деца. Докато един ден не се разчу, че вече бил заловен и е в затвора точно за това. Открили са и много записани филми- домашно детско ........ Това е истински ужас...

Ти в кой град живееш? Коментара ти ме обезпокои!!! Имам дъщеря в тинейджърска възраст и много се притеснявам от такива неща!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот ogi-smile » 03 Фев 2012, 15:23

През последните години на територията на България жертви на педофили станаха десетки деца. Категоричното обобщено мнение на обществеността е, че педофилите са чудовища, недостойни за снизхождението и съчувствието ни. Чувствата ни към тези хора са смесица от гняв, ярост, страх и безсилие. Да, съчувствие наистина липсва. Сигурно защото ни е трудно да повярваме, че много от тези хора са болни, както и че може и даже е нужно да бъдат лекувани. Така поне твърдят психолозите и психиатрите.
Знаем ли какви хора са всъщност педофилите? Чии пациенти са те (или по-скоро би трябвало да бъдат)? Какво причинява тяхната болест? Кои деца рискуват най-много да станат техни жертви? И как де се държим, за да предпазим детето си от тях?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Педофилите...мит или реалност?

Мнениеот Bella » 03 Фев 2012, 17:36

Според вас на какво се дължи влечението към деца дали не е травма в детството или е психично заболяване?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта