Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 22:58

Кълна се, никога да не
забравям теб,
с когото пет години
всичко съм делил.
Кълна се, попадне ли
в беда един от нас
да му подам ръка /2
и в лош за мене час. /2

Кълна се, попадна ли
в беда да не предавам,
приятелските грешки
да прощавам.
Кълна се във Дявола
и в Бога
да сторя аз за теб
каквото мога!

Заклех се! /4

Колко усещания, колко спомени...успяхте ли да запазите приятелите си от училище?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 23:06

Най-истинските ми приятели са от училище!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот d_2 » 22 Ное 2011, 16:50

Най-важните приятели от ученическите години ми останаха приятели и до днес. Вярно е, пораснахме и много се променихме, но все още като се видим се забавляваме по същия начин, като едно време...
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот зозо » 09 Дек 2011, 18:03

От училище ми останаха двамата най-добри приятели в живота и до днес. Заедно сме от 1 клас и почти никога не сме се разделяли. Сега единия стана татко на скоро и аз бях кръстница на малката му дъщеричка. Училището е едно страхотно място, където можеш да откриеш приятели за цял живот. ;)
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Ariana » 11 Дек 2011, 10:43

Разбира се, че останах приятел с приятелите от училище. Виждаме се често, а с някой дори всеки ден, тъй като живеем в един квартал. Никога не съм вярвала, че това ще останат хората, с който ще запазя най-добри отношения и на които ще мога да споделя всичко. Сигурно звучи малко налудничаво и прекалено, но е така. Това са хората, които ме познават най-добре, с които сме преживяли какво ли не... С някои от тях бяхме заедно и през студентските години, което ни сплоти още повече. ;)
Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.
Аватар
Ariana
 
Мнения: 35
Регистриран на: 11 Дек 2011, 10:01

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот hera_00 » 13 Дек 2011, 11:08

Запазих отношения само с един приятел от училище. Останалите се пръснаха по света. Мисля, че дори няма да ги позная ако ги видя. Добре, че има фейсбук, че да мога да виждам какво се случва с част от тях. Парадоксалното е, че някога бяхме супер задружни във всичко, а сега дори не можем да се познаем. Предполагам това е нормално...просто пораснахме, променихме се, изградихме семейства...и безгрижието изчезна...малко е тъжно, но такъв е живота...
Съветът е форма на носталгия. Даването му е начин да извадиш миналото от отпадъчните води, да го избършеш внимателно, да добоядисаш по-грозните му части и да го възстановиш за повече, отколкото то струва.
Аватар
hera_00
 
Мнения: 61
Регистриран на: 10 Ное 2011, 16:24

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот southern_sun » 13 Дек 2011, 15:55

Човек преминава през няколко етапа в живота си, от училище до приключване на работа ( пенсиониране). Във всеки етап от живота си той среща най-различни хора, които по един или друг начин са оказали влияние върху живота му.През ученическите си години имах много приятели, но с годините се отчуждихме и нещата, които ни вълнуваха тогава сега са ни някак далечни.
Имах възможност да преценя много от хората, които се наричаха мои приятели, но малко от тях останаха такива и днес.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот nadejdaig » 22 Дек 2011, 18:23

Може да се каже. Поддържам отношения с по-близките си приятели, но за съжаление се виждаме много рядко. Повечето се разпръснахме в различни градове, но може би е нормално. Всеки го е " грабнал животът " - както се казва ... и понякога не му остава време за старите приятели. :|
nadejdaig
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Дек 2011, 14:47

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот Memento » 01 Фев 2012, 13:01

Тези които си струват, тези които са истински те остават 1-2-ма максимум от училище и още толкова от студентството. Говоря за сериозни взаимоотношения, хора на които винаги може да разчиташ, другите си остават на здравей-здрасти и коментари във фейсбука. А тази задружност от гимназнията е малко привидна, искаш не искаш се виждаш с тези хора всеки ден и заради съжителството има малко разбирателство.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Успяхте ли да запазите приятелите от училище?

Мнениеот ogi-smile » 04 Фев 2012, 11:02

Приятелството със съучениците в началото се гради на взаимопомощта – помагаме си срещу страха. Подсказваме, когато другарят не знае урока си. Помагаме, когато не е написал домашната си работа. Помагаме му в ученето. По-късно се проявява истинското приятелство, основаващо се на общи интереси, взаимно доверие и неща, които по един или друг начин ни свързват. Помните ли приятелите си от училище? Със сигурност си спомняте поне най-добрия си приятел или най-добрата приятелка. Защото
приятелството, чиито основи лежат в класа, се помнят за вечни времена. Това, че се помнят обаче, много често не означава, че остават...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта