На колко години опитахте за първи път алкохол?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Ное 2017, 11:50

Защо имаме толкова много пияни деца около себе си? Знаете ли, че вече 10 годишните пийват, за да не бъдат смотани. :shock: Смотани на 10 години и затова пият алкохол - бира, водка и т.н.
Вие на колко години пихте за първи път, а на колко години опитахте алкохол?
Дали за това не са виновни родителите ни, които постоянно тикат чашата с бирата/ ракията на детето и му казват"ОПИТАЙ", а при отказ, настояват, докато не пробва?
Кой е виновен, за това, че сме алкохолици и то немалко от нас? Кой е виновен, че децата ни се напиват и свършват в изтрезвителя, още на по 12-13 години?
Вие кога пихте алкохол за първи път и кога го опитахте?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2017, 13:44

Бира за първи път съм пила в 8 клас, почнах да се "напивам" или така малко да му отпускам края, може би около 16-те си години, като винаги съм пила с мярка. И веднъж - дваж като по-голяма.
Не приемам това с топването на пръста, опитай си на сила и да обясняваме колко е яко и готино на децата си, да пием.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот Elepharm » 21 Ное 2017, 19:11

Около 16 годишна. Около мен са трезвеници, алкохол само по празници и то в умерени количества, в класа на дъщеря ми - 12 годишна засега липсват алкохолни консуматори, дано да е така и в бъдеще. В близко средно училище наскоро бяха арестували двама ученици-дилъри, продаващи екстази на платежоспособни свои връстници.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот fawla » 22 Ное 2017, 11:18

За опитването е било много, много отдавна. Може би съм била още на 3-4 години, когато са ми тикали чашата под устата -" Пий, бе пий!"
А дядо ми е лекувал родителите ми с греяно вино!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2017, 12:18

За първи път бях в 8 клас, когато пих. Не се напих, но пробвах да изпия малко водка, ако не се лъжа.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот vanusha » 23 Ное 2017, 11:19

Когато сама съм си купила алкохол , беше когато бях на 14. Имаше детски дискотеки, които бяха от 17 до 20ч, в тях продаваха алкохол свободно. Тогава съм си вземала за първи път, бях в 6-7 клас.
А съм опитвала много по-рано от родителите ми, когато са ми давали да пия. Сега не пия никакъв алкохол.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот buba_18 » 28 Фев 2018, 17:29

Аз съм на 26 и НИКОГА не съм кусвала алкохол. Според приятелите ми това е нелепо и те ме корят, но на мен не ми дреме изобщо. Нямам и намерение да го правя. Как може хората да си вредят на здравето :shock: :shock: :shock: :shock:
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот Drama_Queen » 02 Мар 2018, 14:29

Monika_Spasova написа:Защо имаме толкова много пияни деца около себе си? Знаете ли, че вече 10 годишните пийват, за да не бъдат смотани. :shock: Смотани на 10 години и затова пият алкохол - бира, водка и т.н.
Вие на колко години пихте за първи път, а на колко години опитахте алкохол?
Дали за това не са виновни родителите ни, които постоянно тикат чашата с бирата/ ракията на детето и му казват"ОПИТАЙ", а при отказ, настояват, докато не пробва?
Кой е виновен, за това, че сме алкохолици и то немалко от нас? Кой е виновен, че децата ни се напиват и свършват в изтрезвителя, още на по 12-13 години?
Вие кога пихте алкохол за първи път и кога го опитахте?

Лелче, аз опитах алкохол преди има-няма 5-6 години!!!! и мога да ти заявя като все още тинейджарка, че родителите ми са най-готините и най-зарибените пичове!!!! :+1: Изобщо не са виновни, че пих шотове с приятелките си в един бар!?! И какво лошо има в това?!?! Ти нещо против ли имаш?!?! :bump: Този форум е е.!.а ти задръстеняшкия!!! :banghead:
Аватар
Drama_Queen
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2018, 14:21

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот Drama_Queen » 02 Мар 2018, 14:31

buba_18 написа:Аз съм на 26 и НИКОГА не съм кусвала алкохол. Според приятелите ми това е нелепо и те ме корят, но на мен не ми дреме изобщо. Нямам и намерение да го правя. Как може хората да си вредят на здравето :shock: :shock: :shock: :shock:

Оле, а аз те мислех за печена!!!! :screaming: И що лъжеш,че си на 26, по-малка си, не се прай!!! :cussingblack:
Аватар
Drama_Queen
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2018, 14:21

Re: На колко години опитахте за първи път алкохол?

Мнениеот cakes » 02 Мар 2018, 14:46

Че на колко да е.....26 или 60. все пропуска големи парчета от живота!
Аватар
cakes
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Мар 2018, 14:44

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron