В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот Lisica » 22 Ное 2017, 09:54

Четох една статия, в която някакъв експерт се изказва по темата за хляба. Според него, голяма част от хлябя се прави с вносни зърна, които не са качествени, колкото тези, произведени в България. Освен това, хлябовете ни са пълни с консерванти, стабилизатори, набухватели и какво ли още не.
Мислите ли, че това е истина, дали може да намерим обикновен и истински хляб по магазините или, за да сме сигурни, че ядем такъв, трябва сами да сме си го омесили. Но пак няма гаранция, че брашната, които използваме са истински, а не са пак с добавки и дали са от български производители. :roll:
Вие какъв хляб ядете у дома?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот fawla » 22 Ное 2017, 11:02

Сигурна съм, че масовия хляб не е качествен. Ако искаме да ядем български традиционен хляб, ртябва да бъде от квас. Той е много по-плътен, засища много повече и изобщо няма нищо общо с вида и вкуса на хляба от магазина. особено, този който е нарязан се смята за още по-лош, затова е добре да се купува цял хляб, но все по-трудно може да се намери такъв.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2017, 12:16

не се замислям толкова, не мога да меся хляб, само това ми остава да започна да правя, предпочитам да купя готов, ние и без друго не ядем много хляб.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот vanessa_ » 22 Ное 2017, 13:23

Аз купувам само хляб от пекарни, доволна съм и смятам, че хлябът е хубав. Повече ми харесва от този, който продават по магазините, опакован и лепкав. От него не вземам.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот vanusha » 23 Ное 2017, 11:09

не го мисля толкова, купувам просто някой нарязан. Какво значи не бил качествен, те повечето неща не са.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот @Лорчето » 05 Мар 2019, 16:18

Това го има навсякъде като риск. Поради тази причина купувам определени марки, или пък от малки пекарни. В краен случай пекарната вкъщи.
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот Кери » 08 Мар 2019, 12:51

То това вече е навсякъде. Всичко е менте. Или си правиш вкъщи, или се примиряваш, че хлябът не е само брашно, вода, сол и т.н. :roll:
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: В България няма качествен хляб - какво мислите за това твърдение?

Мнениеот Lucy » 21 Май 2019, 12:03

Не вярвам, че е така. В България има хубав хляб, и пшеница си отглеждаме. Колкото и да има в хляба добавки и подобрители, не мисля, че българският хляб е с по-ниско качество от този в чужбина.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта