Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2017, 11:57

Не знам дали някой от вас си е правил подобна статистика, в която да си пресметне колко му струва една Коледа на семейството. :mrgreen: Взъдхнових се от някакво изследване, което прочетох, че българите, които пътуват, ще дадат около 500 лева, ако си останат в България и вече от там нагоре тръгват офертите от туроператорите.
Както се казва, всеки се разполага според чергата си, но вашата черга до къде стига за коледно-новогодишните празници?
У дома например, започваме с подготовките още през октомври - купуваме подаръците за децата и за роднините, за да не ни дойде на горе. :mrgreen: А на Коледа обикновено сме със семейството, но ни е доста голям разход, особено пазара на храна. Не съм правила сметка, но може би окло 1500 лева ни излиза всичко - сп одаръци, коледните празници и посрещането на новата година.
При вас какво е положението и дали ви идва "нагоре" посрещането на празниците?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот vanessa_ » 22 Ное 2017, 13:06

Не съм смятала, купуваме доста подаръци, имам много племенници и и сумата нараства бая. :roll: Само за децата давам около 300 лева, отделно пътуваме, храната и новогодишното празненство, може би около 1000 лева.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот vanusha » 23 Ное 2017, 11:06

С мъжът ми ще заминем на екскурзия около празниците, така че предполагам, че цената ще е доста голяма. :roll: Платили сме 1200 лева за екскурзията за двамата по нова година, за 3 дни. Отделно подаръци и за харчене там, мисля, че около 2500 лева ще ни стигнат, но не правим сметка, мъжът ми взема голям коледен бонус и общо взето не се притесняваме от разходите по празниците изобщо.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2017, 12:35

подаръците на малката и на децата са ни около 200 лева, които съм закупила по-рано, така че не са ми в тежест. :) На Коледа и на нова година ще сме у дома, ще се отпуснем малко повече с пазара, но не вярвам да прехвърлим общо 500 лева. Все пак са празници и трябва да се отпускаме малко и да си позволим много неща.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот skyfly » 24 Ное 2017, 11:51

Не ги смятам, но не малко. Пътуваме винаги по празниците, дали ще е в чужбина или в Българаски хотел. Няколко дни с децата и веднъж за Нова година ходим само с мъжа ми.
Цяла година пестим за да можем по Коледа да си почиваме качествено.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2017, 13:40

160 лева е подаръка на дъщеря ни - взехме й четец за книги, много хубав, дано да пристигне навреме за Коледа, днес го поръчахме.
От там насетне за Бъдни вечер сме си у дома и родителите ни ще дойдат, вечерята ни ще излезе към 60-70 лева. Обикновено след това не готвя до Нова година, защото остава много храна.:) За нова година ще сме с приятели на ресторант, куверта ни е по 80 лева на човек, с допълнителната консумация, вярвам, че ще платим около 300 лева за вечерта. Дребни и допълнителни подаръци са още 100 лева. Значи всичко планирам да е около 700 лева, само за празниците, отделно, че през почивните дни, когато сме си у дома, харчим много повече от обичайното.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот rali06 » 28 Ное 2017, 18:51

Посрещането на празниците си е пара. А и новогодишните и коледни оферти са си цифра! Ден година храни.. що се касае до хотелите и заведенията. Ама и вкъщи не е работа да посрещаш, друго си е празненство. Виж парите за подаръци са по-смислени.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот vanusha » 29 Ное 2017, 11:56

Отпуснали сме се малко, на нова година обаче ще сме с приятели на домашно, ще съберем около 20 лева на семейство и по още 10 за фойерверки. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот kalina_216 » 04 Дек 2017, 13:30

Ние празнуваме в хижа всяка година, събираме по 50 лева. и стигат за авсичко. Не купувам подаръци на никой, все още съм от малките и само на мен ми подаряват, така че всичко ще ми излезе 50лв.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Колко ви струват коледно-новогодишните празници?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2017, 19:38

Около 200 лева за подаръци, друго няма. Вечерята на Бъдни вечер където е по-пищна, обикновено на 25-ти не сме гладни и не приготвям нищо специално, след като цял ден сме обикаляли по баби да им честитим празниците и да си събираме подаръците се връщаме преяли като попски чада на задуши. След това празниците с почивката у дома харчим повечко, но пък се и глезим бая. Отделили сме към 500 лева за празниците, без подаръците, като в това число включвам ежедневното хапване и пийване, че и кафетата. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта