Опасни ли са детските смарт часовници, или дават сигурност на родителите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Опасни ли са детските смарт часовници, или дават сигурност на родителите?

Мнениеот Pipilota » 23 Ное 2017, 13:28

Германия забрани използването на смарт часовници от децата. Причината била, че по този начин могат да се подслушват хората, да се записват разговорите и дори можела GPS системата да бъде хакната и тя да дава грешна информация за детето, а то всъщност да е на съвсем друго място.
Последните години няколко мобилни оператори предлагат умни часовници, които повечето родители накупихме на децата си с цел да знаем къде са по всяко време и да можем лесно да поддържаме връзка с тях, без те да бъдат ангажирани с пазене на телефона да не се удари и изгуби.
Какво е вашето мнение за смарт часовниците, вие купили ли сте на вашето дете и мислите ли, че го използват неправилно?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опасни ли са детските смарт часовници, или дават сигурност на родителите?

Мнениеот Elepharm » 23 Ное 2017, 13:46

Аз лично не съм купила на децата си. Голямата си има телефон, в училище не го носи, казва, че не й трябва и само може да го загуби. Първокласникът, живот и здраве, ще се сдобие с телефон след края на първи клас. В училище не им разрешават подобни джаджи и с основание според мен, макар някои деца да имат. Ако играе сам някъде извън училище - лятото се ориентираше кога да се прибере по слънцето и по стомаха си, а сега има обикновен часовник. Това е предимство на малкия град - децата могат да разполагат с по- голяма свобода от по-малки.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Опасни ли са детските смарт часовници, или дават сигурност на родителите?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Ное 2017, 11:10

Взела съм на сина ми, не съм особено доволна, чува се лошо, имахме големи проблеми с него. Но дава едно спокойствие, че знаеш къде е детето. Но заменихме часовника с телефон и съм много по-доволна.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта