На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот vanusha » 29 Ное 2017, 11:53

И на мен ми се иска да нямам работа в кухнята, освен да направя някоя гурме ястие за половинката ми или по празници, но действителността е, такава, че всеки ден сме в кухнята търсейки начини да задоволим потребностите на семейството си.
Другото вече е самоасъзнание на хората в дома да знаят, че няма само женска работа, а дори и готвенето, миенето на чиниите и всичко останало са важни и са част от задълженията.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот Drama_Queen » 01 Мар 2018, 14:46

Зааачиии, всички знаят даже и малките деца, че това е стара информация. Даже моята майка не стои в кухнята!!! Моите гаджета до един ми повтарят,че те прислужница не щат!!! Не разбирам кои са тея мъже, които разсъждават по този начин!!! Моите ме обичат и единствено искат от мен да им вярвам и да разчитам на тях, за ВСИЧКО. Тук повечето са по-големи от мен като ви чета, ама точно аз ли да ви уча?!?! :cheerleadersmileygirl:
Аватар
Drama_Queen
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2018, 14:21

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот sad » 01 Мар 2018, 17:04

Равенство между половете?
Какво е това- за не е нещо за пиене?
Моля ви се гхора, докато мъжа до мен има средно образование (а аз бутам поредното висшУ) и есе пак изкарва (минимум) 1/3 повече от мен, няма как да му заявя, че допринасяме за дома по равно...съответно съм закотвена до печката вечер и вързана за парцала в свободните дни.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот Малката Сладката » 01 Мар 2018, 17:05

Значи, много моля, най-мразим ей такива комплексарски недодялани старовремски ограничени изказвания. Мястото на жната било в кухнята, миенето на чинии и смяната на памперси било женска работа, а като дойде време за копаене на лозето или пренасяне на 10 кубика дърва се оказва, че няма мъжка, няма женска работа. Аман от мъже без топки и с малки пишки, аман от комплексари. Значи, аз мога да си сменя сама бушона и контакта и да си разглобя секцията, а той една чиния не можел да измие, щото било женска работа. А мъжката работа вечер е да седнеш пред телевизора с ръка в гащите да си почесваш топките и да жулиш ракия със салата. А, не, мерси. Такива да вървят, по-добре ми е сама.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот rali06 » 06 Мар 2018, 16:51

Въобще не и е мястото в кухнята. Ако пък все пак мъжът е мил и грижовен, може и да се помисли по въпроса за това, че все пак може да се посготви нещичко.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 18:59

Жената по дефолт разбира от всичко :) Това не означава, че мястото и е единствено в кухнята :wink: нека се включат мъже, които обожават да готвят и това за тях е любима и запазена територия. Тогава къде ще е мястото на жената при така поставения въпрос ?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2018, 10:27

Frac написа:Жената по дефолт разбира от всичко :) Това не означава, че мястото и е единствено в кухнята :wink: нека се включат мъже, които обожават да готвят и това за тях е любима и запазена територия. Тогава къде ще е мястото на жената при така поставения въпрос ?

Тя пак ще мие чиниите, след като мъжът е сготвил. Рядкост са мъжете, които обичат и дома да поддържат, повечето предпочитат да сготвят нещо вкусно и да оставят истински дизастър в кухнята. Не помните ли онзи виц - дето мъжът тръгнал да прави барбекю, жената купила пържолите, овкусила ги, сложила ги в чиния, запалила барбекюто, занесла на мъжа пържолите, той ги опекъл, след което жената почистила скарата, сервирала, измила чиниите и мъжът накрая й казал : Хареса ли ти вечерята? :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот flip » 25 Окт 2018, 12:19

Не съм съгласна.
Съвременната жена работи също както го прави и мъжът. Прибира се вкъщи и е нормално там задълженията да са поделени. Или поне част от тях да поеме мъжа.
Сега, моят съпруг ме е помолил най-човешки да не глади, защото не му се получава. И това е ок. Но иначе почти всичко прави, когато трябва, а аз не мога или съм уморена.
А жената да стои само вкъщи, като роб - не го разбирам и не го приемам. Тя също иска да се развива и да има социален живот.
Тези патриархални разбирания явно още са живи, а мислех че мъжете, които разсъждават така вече са рядкост :roll:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот flip » 09 Ное 2018, 12:35

Всеки е свободен да бъде където си поиска. В хола, в кухнята, в банята :mrgreen: Аман от отживелици! Готвя когато имам време и сили. Ако ли не - обираме каквото е останало в хладилника, о, ужас :lol:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: На жената мястото е в кухнята - съгласни ли сте?

Мнениеот София » 07 Дек 2018, 13:45

То и на мъжа мястото е там, ако иска да яде :lol: Всичко се дели. Който когато има време. Много се радвам че не живея в предишни епохи, когато жената е била само и единствено домакиня, угаждаща на мъжа си за всичко. В името на семейното спокойствие.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта