Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2017, 15:08

Знаете рекламата на Мезим Форте - дето всичли преяли, пили хапче, па им минало. Вземам да се замислям за някакви допълнителни ензими, защото не стига, че не огладнявам истински, ами изпитвам потребност да се нахраня, защото трябва, а в същото време започва да ме болил корем. И такв всеки път, особено уикендите, когато ям малко извън режимно.
Чудя се дали такива ензими биха имали ефект, не за да огладнея на ново и да ям, а за да усетя облекчение и да ми олекне, след като съм яла, защото има случаи, в които изяждам сандвич и след 5-6 часа ми е тежко и ми е лошо. :roll: Интересувам се някой пробвал ли е?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2017, 11:41

Веднъж съм пробвала, наистина ми помогна. Точно за Ензимил мисля да пробвам тази година за коледните празници. Защото по празниците ядем доста необичайни неща и много по-тежки, после се нуждая от малко помощ, иначе се гърча целодневно в подувания и болки в стомаха. Затова съм решила да взема нещо, което да "спомага" процесите и яденето. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2017, 13:11

аз съм ги пила, много добре ми се отразиха, понякога дали съзнателно, дали не, или просто защото някоя храна не ни е понесла толкова добре, се оливаме и изяждаме повече, отколкото ни трябва.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот vanusha » 07 Дек 2017, 12:48

Не съм опитвала, но сигурно е много полезно, когато си прекалил с яденето, както се случва по празниците.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Kaya » 04 Яну 2018, 11:11

Пила съм ензими, точно поракй празниците и наистина се усеща лекота, бързо минава преяждането и съм доволна от ензимите. Но ги пия само по празници, защото наистина храната е в повече, по-разнообразна и по-тежка, повече време сме на маса. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот silver933 » 04 Яну 2018, 11:48

Тая година взех на майка ми, тя все е искала. Купих някакви .. не бяха ензимил, бяха доста по-скъпи. Беше доволна, не се оплакваше през цялото време от болки и подуване в корема.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:46

Сега ползвам и съм много доволна. Подуването, преяждането, напоследък и от малко се подувам, с ензимите се чувствам много по-добре.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот Pipilota » 18 Сеп 2018, 13:50

Аз почнах да пия и съм много доволна, от подуването, което имах, вече и следа няма. Чувствам се много, много добре с тея ензими, вече съм мног одоволна. А и след разговор с няколко специалиста, стана ясно, че те са за предпочитане пред пробиотиците, освен ако човек доказано не е пил скоро антибиотик или му липсват истински добри бактерии, но за продължително време е по-добре да се пият ензими.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ползвали ли сте допълнителни храносмилателни ензими?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Сеп 2018, 12:27

Взех на майка ми защото вечно е с подут стомах и е много доволна, но в комбинация с пробиотици, дано дългосрочно д ай реши проблема с мъките в корема.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта