Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2017, 13:53

Вчера гледах репортаж по телевизията, че българите нямали пари да си купуват месо,около 1/3 отговорили, че това е покупка, която правят рядко. Мислите ли, че сме толкова бедни, че не можем да си позволим месо? Така са отговорили главно безработните и хора над 65 години, но все пак, дали наистина е така.
Вие как мислите и съдейкиот хората, покрай вас,дали това твърдение е вярно?
Има ли неща от първа необходимост, които вие не може да си позволите да си купувате и кои са те?
Аз мога да кажа, че за мен е лукс яденето на качествени колбаси и риба, хубав хляб.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Ное 2017, 18:27

Има доста неща, ще ти кажа някои, които купуваме, както се казва само по празници и то ако сме спестили - риба, кашкавал, различни разновидности на сирена (разбирай, 2 пъти в годината си купувам синьо сирене),за разни скъпи филета и пастърми и веднъж в годината няма, суджуци също мнооого рядко, даже тази година не помня да сме вземали. Ядки също не купуваме, макар че детето обича, но не можем да си ги позволим.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот svetlozara » 29 Ное 2017, 10:40

Старая се да си купувам това, което ми харесва, явно имам обикновени искания, защото нямам никакъв проблем с купуването им. Не ми се ядат нито скъпи риби, нито скъпи сирена или подобни истории. Всеки може да си осигури това, което иска, следвайки желанията си собствените.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот vanusha » 29 Ное 2017, 11:42

Има доста неща, от които се лишавам, и те са подобни на тези, които и вие сте казали, но мога да включа и ароматизаторите за тоалетна, дори,к оито са доста скъпи хубавите - 4-5 лева за едно блогче. :mrgreen: Купувам някои по-простички за по левче.
Не купувам никаква риба, само по празници, ето сега за Никулден и това е. :roll: Имаше период, в който не купувах боб, защото беше скъп, сега не купувам масло изобщо, кашкавал не съм яла от година. Явно аз искарвам много малко пари, защото доста неща са ми скъпи.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот skyfly » 29 Ное 2017, 12:43

Тъй като повечето храна, която ядем е домашно производство, нямам проблем да купя нещо "луксозно", но ако трябва да е постоянно и ежедневно, надали ще си позволявам у дома да имам различни видове сирена, както в момента. Храненето е доста скъпо и доста голям ресурс ор бюджета.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот Локумът » 30 Ное 2017, 11:24

Нямам такива неща, които да не мога да си купя, но пък и много работя, за да мога да си купувам. :mrgreen: Обаче разбирам, че хората нямат високи доходи и им липсват доста неща, което не е честно и не е нормално. Не е нормално човек да се чуди как да си купува елементарни неща и да избира в магазина, като за последно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот Jully » 30 Ное 2017, 12:58

Има, не са неща от първа необходимост, но има много работи, които не са опитвали децата ми, защото се притеснявам, че ще им харесат, а не мога после да продължа да ги купя. Дории кашкавал хапваме рядко.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот krasi_more » 30 Ное 2017, 13:43

Няма много неща, които не мога да си купя, но пък защото живея сама с децата и не се лишавам от нищо, което поискам. За голямо семейство трудно да се купува всичко.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот blaze » 15 Ное 2018, 15:29

Има, разбира се. То това е нещо нормално и не се впечатлявам. А и защо ми е всичко.
Не мога да си купя яхта, например :mrgreen: . Или пък луксозен кемпер като малък апартамент.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Има ли неща, които не може да си позволите да си купите?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Ное 2018, 17:26

Различни са представите за скъпо, на някой за яхта не му стига, катко се каза и по-горе. На мен ми липсват средства за елементари неща, но се опитвам малко по малко да се опитам да си закупя такива, макар и трудно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта