Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот Elepharm » 28 Ное 2017, 16:20

Когато аз бях ученичка, пари за подарък на класната събирахме само за завършването. Сега - за Коледа, за Осми март, дори за рождения й ден имаше предложение. Не че съм стисната, но някакси ми изглежда като форма на подмазване. Мисля, че децата ни трябва всеки ден да показват своето уважение чрез поведението си, а не чрез подаръци. Вие как мислите?
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Ное 2017, 18:15

Не помня за миналата година, но май бяхме взели нещо дребно, с парите от касата, допълнитлени не са събирани. Може би беще нещо не по-скъпо от 10 лв. но пък са две госпожи. Утре имаме родителска среща, та ще видим. Излишно ми е и на мен, особено, че обикновено едни и същи родители "се сещат" - разбирайте касиерите и едни и същи обсъждат какъв да ае подаръка. Имат няккаво чувство за собственост, защото явно, се познават с госпожата.
Но и за мен е излишно, подаряваме на децата и толкова - което да си призная също ми е излишно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот svetlozara » 29 Ное 2017, 10:56

Родителите напоследък се извратиха и постоянно купуват ли купуват. Не е нормално това нещо, не може постоянно да се вземат подаръци на учители, лелки, госпожи и подобни.
Децата, ако решат, нека да направят някоя друга картичка или нещо подобно, в наши дни за всяко нещо подаръци, ай сиктир!
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот skyfly » 29 Ное 2017, 12:46

нямам против, ако съберем обаче по 1 лев, а не да се дават луди пари. Може спокойно да се купи нещо красиво и коледно за 20 лева.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот Локумът » 30 Ное 2017, 10:55

Само тая година, защото са абитуриенти, иначе досега не се е случвало да им подарявам каквото и да е било.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2017, 10:33

Събираме пари заподаръци на учителките в детската градина, вие за училище питате, тогава асигурно ще им купуваме апартаменти. За Коледа сме щели да им вземаме спа почивка за един уикенд на двете, събираме по 15 лева. Отдено за коледните подаръци на децата... абе.. коледата не е това, което беше. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2017, 10:45

silver933 написа:Събираме пари заподаръци на учителките в детската градина, вие за училище питате, тогава асигурно ще им купуваме апартаменти. За Коледа сме щели да им вземаме спа почивка за един уикенд на двете, събираме по 15 лева. Отдено за коледните подаръци на децата... абе.. коледата не е това, което беше. :lol:

Ужас! Не знам какво е това подмазване, какво е това чудо! И ние сме били ученици и на градини сме ходели, такова нещо е нямало, аз нямам спомен постоянно да са се събирали пари и да са се купували подаръци на учителите. Лошо няма - в последната година, когато се разделят с учителя си да му купят нещо, но така не съм съгласна изобщо. И родителите не се усещат, и сами са виновни, защото и учителите започват да очакват, като всеки нормален човек.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот Pipilota » 02 Дек 2017, 20:08

Не правим... за щастие. Вижса ми се прекалено. Може маюко по-сериозно, възрастните могат да покажат уважението си по друг начин.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот уморена » 08 Дек 2017, 11:15

Какво лошо има да им съберете по 2 лева и да им вземете нещо символично, с което да им пожелаете хубави празници?
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Правите ли подарък за Коледа на класната на децата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Дек 2017, 14:35

Не виждам лошо, ако това е инициатива на децата да направят ръчно нещо, но да се събират пари от амбициозни родители, искащи тяхното дете да е по-харесвано съм против.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron