Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2018, 13:57

По-добри идва от там, че те и да свършат едно нещо и се приема като голям героизъм, а майката по принцип и по подразбиране ги прави тея неща.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Frac » 04 Юни 2018, 17:09

Не съм съвсем съгласна. По принцип така описано - да, но имайте предвид, че децата прекават повече време с майките и една майка знае за какво може да се стревожи, какви са възможностите на детото й. Ако основните грижи се поемат от бащите, то тогава положението би било същото. А пък и в повечето случи зависи от човека. Има майки, които си оставят децата на плаощадките сами да се оправят или някой друг да им ги глледа, не са от притеснителните :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2018, 18:32

И да не са от притеснителните, татковците като дойдат веднъж на площадката стават герои в очите на децата си! Общо взето жените сме наказани с неблагодарност, защото сме винаги до децата си и се налага да ги успокояваме, обучаваме, обвиняваме, поощряваме и т.н. :)
Но пък истината е, че детето винаги търси първо мама :heartbeating:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2018, 15:23

Не, не мисля. Ние с моя сме екип, и двамата сме добри и лоши... :grin:
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Frac » 25 Юни 2018, 16:29

Мама винаги е с едни гърди напред :) е, почти винаги. Ние вкъщи го играем добрия и лошия. Горе долу се редуваме :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Юни 2018, 19:10

моето си ме търси мен за всичко - за добро и за лошо. :) Все мама на първо място, ама ме хваща яд, като почне да се комбинира с баща си, ама мъжка им работа :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Pacienti » 26 Юни 2018, 10:46

Е, и моите са така, но в игрите с таткото се забавляват. Покрай световното само футбол им е в главата :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Тъжна Луна » 26 Юни 2018, 16:02

Ъ-ъ... от къде идва това, че татковците са по-добрите розители, напротив обикновено майките са набеждавани за по-добрите родители. на татковците се пада честта да го играят маймуни :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Krum » 26 Юни 2018, 16:04

Обикновено майките събират негативите, защото изискват и върху жената пада отговорността да възпитава и да обрща вниамние на детето. Затова и когато някое дете е далеч, то е и любимо, а това наблизо е нехаресвано. Така и с бащите, като по-странични наблюдатели се идиализират.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Lollipop » 27 Юни 2018, 10:43

Не мисля, децата винаги ще предпочитат майките си, бащите се появяват рядко, детето винаги ще има нуждата от майка си и от нейната опора. А и питайте жените, какво мислят за бащинството на мъжете си, повечето не се сещат, че имат деца.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта