Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Jully » 30 Ное 2017, 13:13

Смятате ли, че татковците се справят по-добре с родителските грижи? В смисъл, майките винаги предупреждаваме децата,гледаме ги нащрек, докато бащите май са много по-спокойни, рзбират се лесно с детето, то не им предава фасони и те много спокойно достигат до разбирателство.
Да сте видели дете,което не иска да яде, докато го храни баща му, или пък да вика някой баща по някое дете по улиците да не прави така, да се извини, да не тича, че ще се изпоти и още куп предупреждения, коиото правим ние жените.
Не се ли оказва, че всъщност бащите са по-добрите родители, а майките са истерично допълнение към децата си, което само ги кара да се чувстват несигурни? При вас какво е положението и стигате ли до този извод вие самите.. честно?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот nefertiti » 30 Ное 2017, 13:31

От гледната точка, от която изхождаш е така. Но не всички майки са такива, каквито ги описваш.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Elepharm » 30 Ное 2017, 15:12

Далеч не всички татковци са толкова спокойни, колкото ги описвате. А в много случаи детето не се лигави пред бащата, просто защото по-рядко е с него. Особеностите на пола се преплитат по неповторим начин с характера, типа нервна система и други индивидуални особености при всеки един от нас, без това да прави някого по-добър или по-лош родител. За всяко дете най-добрите родители са именно неговите собствени родители.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2017, 11:15

Всеки си гледа децата така, както може, бащите сме малко по-айляк, но ако жените ни не са научили децата ни да се пазят с техните милион предупреждения, може и да не можем да се справим ние.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Mon_ton » 01 Дек 2017, 12:44

Първо, такива татковци, които да си гледаат децата, да излизат с тях, да ги водят на разходка и т.н. са толкова рядко срещани, че и с лупа да ги търсиш, зор ще ги откриеш. Обикновено децата лягат на грижата на майките. И какво излиза накрая, майката се смила да гледа деца, къща, да работи, а таткото, дето веднъж си направил труда ад си погледне детето е голямата работа.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Май 2018, 13:02

Не мисля, ако не сме майките, бащите не могат изобщо да пекнат. По-добри са, защото са им по-интересни и не демонстрират желание за дисциплина.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Dipsy » 31 Май 2018, 15:22

Изобщо не съм съгласна. аз и приятелят ми със сигурност ще бъдем еднакво некадърни родители! :lol:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Буба Мара » 31 Май 2018, 15:43

Татковците по-добри родители друг път :) Много деца действително се чувстват по-спокойни с бащите си, но то е защото самите бащи често не си дават сметка за отговорността, която носят и не са толкова обременени от ежедневието на родител. Ако аз съм родител в 20 процента от свободното си време и аз щях да съм най-добрата :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот svetlozara » 31 Май 2018, 15:51

Буба Мара написа:Татковците по-добри родители друг път :) Много деца действително се чувстват по-спокойни с бащите си, но то е защото самите бащи често не си дават сметка за отговорността, която носят и не са толкова обременени от ежедневието на родител. Ако аз съм родител в 20 процента от свободното си време и аз щях да съм най-добрата :)

MМного точно казано! Бащите имат много по-малка отгороворност, или по-скоро поемат по-малка такава. Докато жените винаги сме на топа на устата! Каквото и да става - ние трябва да се оправяме.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Мислите ли, че татковците са по-добри родители?

Мнениеот Innerlane » 02 Юни 2018, 12:26

У дома грижите за детето са общо взето разпределени по равно, иначе детето ходи на ясла, а имаме и почасова бавачка. Причината е, че и двамата работим, а щом дъщеря ни донесе някой вирус от яслата, се редуваме кой да взима болнични и да стои вкъщи да я гледа. Предвид, че аз осигурявам 75% от семейния доход, няма как да стоя вкъщи да гледам детето. С оглед на утвърдените родителски стериотипи, може би нашето дете расте с двама бащи? :mrgreen: Не е перфектно, но се справяме някак.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron