Давате ли възможност на децата си да тренират?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Golfie » 12 Ное 2011, 22:00

Всеки записва някъде децата си - пиано, рисуване, езикови школи...а давате ли им възможност да спортуват и да се развиват правилно? Спортът и нещата на които той ви учи са 50% от всичко, което може да се случи добро на едно дете.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 10:17

Що за тъпа тема, кой родител спира развитието на детето си?От всякъде се тръби за ограничаване на децата от компютъра и стимулирането им да излязат на вън да играят на детските площадки.Дали ще има родител, който да напише в тази тема: Да аз ограничавам детето си да не спортува :lol: :lol:
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот lussy » 02 Окт 2013, 11:55

Казано честно, аз не бих записала детето си на какъвто и да е спорт, освен ако той не изяви желание, но досега не се е случвало. Не бих го пратила в такава враждебна среда, за мен това е прекалено, да се нахъсват децата по този начин, а някои като кажат спортна злоба, това не е еквивалент на нещо хубаво, как не го разбират.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Doctora » 06 Окт 2013, 17:56

Малките деца докато се развият добре физически е добре да тренират изтощителни групови спортове - баскетбол, футбол, волейбол и др. подобни. Физическото изтощение ще им помогне да синтезират по-добре хормон на растежа и да се развиват добре физически (кости, мускули). Също така този хормон "гори" и подкожните мазнини. Развият ли се обаче един път до пълния си потенциал трябва да сменят спорта, защото изтощителните спортове в дългосрочен план не са подходящи, особено комбинирани с увеличен прием на въглехидрати. Тази комбинация състарява тялото и изяжда запаса му от стволови клетки. За това ... като си развият добре костите децата трябва да почват да тренират нещо тежки, кратко и не изтощително - щанги , силов трибой. разбира се без да се стига в крайности в тренировките.
Doctora
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2013, 20:03

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот lussy » 07 Окт 2013, 09:32

Doctora написа:Малките деца докато се развият добре физически е добре да тренират изтощителни групови спортове - баскетбол, футбол, волейбол и др. подобни. Физическото изтощение ще им помогне да синтезират по-добре хормон на растежа и да се развиват добре физически (кости, мускули). Също така този хормон "гори" и подкожните мазнини. Развият ли се обаче един път до пълния си потенциал трябва да сменят спорта, защото изтощителните спортове в дългосрочен план не са подходящи, особено комбинирани с увеличен прием на въглехидрати. Тази комбинация състарява тялото и изяжда запаса му от стволови клетки. За това ... като си развият добре костите децата трябва да почват да тренират нещо тежки, кратко и не изтощително - щанги , силов трибой. разбира се без да се стига в крайности в тренировките.

А ти би ли записал детето си на нещо подобно? Това е винаги първото, за което се замислям, виждам че имаш познания, но когато са само теоретични едва ли върши някаква работа на някого.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 13:15

Учудвам се,че има хора,които казват не, сериозно.
Моето дете ходи на спорт от както е на 3г. оставям го да пробва различни неща и да избира, защото то трябва да изгражда този навик, когато стане на 15 не искам да пиша по форумите "детето ми е 80 кг. и не иска да стане от компютъра"...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Mon_ton » 24 Ное 2014, 16:05

Не го проумявам как ще забраниш на детето си да спортува! Дори е добре да ходи на боен спорт пред това да се бие в училище :!:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Mon_ton » 24 Ное 2014, 16:05

Не го проумявам как ще забраниш на детето си да спортува! Дори е добре да ходи на боен спорт пред това да се бие в училище :!:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Rali_hr » 28 Ное 2014, 12:08

lussy написа:Казано честно, аз не бих записала детето си на какъвто и да е спорт, освен ако той не изяви желание, но досега не се е случвало. Не бих го пратила в такава враждебна среда, за мен това е прекалено, да се нахъсват децата по този начин, а някои като кажат спортна злоба, това не е еквивалент на нещо хубаво, как не го разбират.


За теб е по-добре да стои у вас и да яде чипс, докато гледа тъпо детско ли? не го разбирам. Значи смяташ, че ако не спортува детето ти то ще бъде по-добро? :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Давате ли възможност на децата си да тренират?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2015, 10:23

Rali_hr написа:
lussy написа:Казано честно, аз не бих записала детето си на какъвто и да е спорт, освен ако той не изяви желание, но досега не се е случвало. Не бих го пратила в такава враждебна среда, за мен това е прекалено, да се нахъсват децата по този начин, а някои като кажат спортна злоба, това не е еквивалент на нещо хубаво, как не го разбират.


За теб е по-добре да стои у вас и да яде чипс, докато гледа тъпо детско ли? не го разбирам. Значи смяташ, че ако не спортува детето ти то ще бъде по-добро? :mrgreen:

Враждебна среда било спорта, вярно ли? :lol: :lol: :lol: :lol: Разбира се по-добре е детето ви да стои вкъщи и да бъде лениво и дебело, защото като се научи да си лежи.. няма да стане атлетичен младеж.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта