Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот MarchellaT » 06 Дек 2017, 20:13

От малка зная, че да се яде риба и мляко в едно ядене е много вредно, почти отровно. На трапезата пред мен има сьомга и млечна салата, какво да правя? Тъпо ми е да питам хората, които са ме поканили, а ми е неудобно да откажа едното. Какво да правя, това вредно ли е да се смесват риба и мляко??
MarchellaT
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2017, 20:11

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 06 Дек 2017, 21:33

Пълни глупости, това се отнасяше за комбинацията от солена скумрия и кисело мляко, защото изключително тежко става. Не знам дали въобще става дума за други риби, печени, пържени или каквито и да е.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот MarchellaT » 06 Дек 2017, 21:36

Никога не съм яла солена скумрия, явно съм друго поколение. Куснах и от двете, ако нещо стане, ами, хора, обичам ви... :bored:
MarchellaT
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Дек 2017, 20:11

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот Stark » 07 Дек 2017, 13:45

Няма никакъв проблем, комбинацията на риба с яйца и мляко отдавна не е забранена, Притесненията са само ако става въпрос за осолени, консервирани риби.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот уморена » 08 Дек 2017, 11:02

Не мисля, че е проблем, особено пък комбинация от сьомга и млечна салата. Хапвайте си от всичко спокойно, най-лошо е да се яде прясно мляко и осолена риба, или такава от консерви и бурканчета. Прясната риба (била то и замразена) няма проблеми да се консумират с мляко и яйца.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот desislava.hristova » 13 Дек 2017, 02:10

Избягвайте червено месо, млечни продукти през зимата
Въпреки че млякото е известно като пълноценна храна през зимата е по-добре да се намали приема му. Студеното време и горещият шоколад вървят ръка за ръка, но много лекари смятат, че твърде много захар може да отслаби имунната ви система.

Млечни продукти: Въпреки че млякото е известно като пълноценна храна през зимата е по-добре да се намали приема му. То причинява храчки и може да ги сгъсти. Това ви кара да се чувствате по-неудобно и да увеличава дразненето в гърлото. :cheerleaderkid:
desislava.hristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2017, 02:09

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2017, 12:38

desislava.hristova написа:Избягвайте червено месо, млечни продукти през зимата
Въпреки че млякото е известно като пълноценна храна през зимата е по-добре да се намали приема му. Студеното време и горещият шоколад вървят ръка за ръка, но много лекари смятат, че твърде много захар може да отслаби имунната ви система.

Млечни продукти: Въпреки че млякото е известно като пълноценна храна през зимата е по-добре да се намали приема му. То причинява храчки и може да ги сгъсти. Това ви кара да се чувствате по-неудобно и да увеличава дразненето в гърлото. :cheerleaderkid:

Не виждам какво е общото с консумацията на риба, зааедно с мляко. Иначе за твърденията, че млякото е противопоказно по време на заболявания е факт.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот Гълъбина_55 » 12 Мар 2018, 18:23

Не знам дали е вредно, но със сигурност не звучи като нещо вкусно. По-добре яж или само сьомга, или само салата.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот Frac » 12 Мар 2018, 18:28

Напоследък рибата все повече се предлага със сосове, в чийто състав има мляко или яйца. Така че, не е ясно до колко е вредно. Хората с алергии обаче трябва да внимават.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Вредно ли е да се яде риба с мляко?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2018, 19:10

Гълъбина_55 написа:Не знам дали е вредно, но със сигурност не звучи като нещо вкусно. По-добре яж или само сьомга, или само салата.

охо, как да не звучи вкусно! :) Пробвай някой път, то е ясно, че простата храна е за предпочитане, но ако не беше по-вкусно, реномираните ресторанти нямаше да ти предлагат риба с изумителни сосове :) Човек трябва да си отвори съзнанието да пробва все повече нови и нови неща
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron