Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Pipilota » 12 Дек 2017, 10:39

По това време на годината най-актуалната тема е дали ще се вземат коледни бонуси или не. Много фирми дават някакво поощрение на служителите си за Коледните празници.
Според допитването, 68% ще дадат бонус на своите служители, като цели 50% от тях ще го направят като жест към техните служители. Представяте ли си? :mrgreen:
Честно да ви кажа,аз винаги работя за останалите 32%, които не дават коледен бонус, явно мъжът ми също, защото у дома коледни бонус никога не е имало.
Та, вие очаквате ли да получите коледен бонус и в какъв размер очаквате да бъде той? :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Lollipop » 12 Дек 2017, 11:37

Да, всяка година вземам, бонуса е една цяла заплата. Много съм доволна, друго е наистина покрай празниците да се почувстваш специален. :mrgreen:
Мъжът ми също взема, той получава и бонус при вземането на лятната си отпуската, дори.
Сигурно им коства много на работодателите да раздават бонуси, така е, само че по този начин се стимулират толкова много служителите, че си струва, според мен да се дадат тези пари.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Kaya » 12 Дек 2017, 12:32

Не, никой в семейството ми не взема коледен бонус, за съжаление, въпреки, че и двамата работим в големи фирми. Повечето ни познати вземата коледен бонус, ние не. Свикнали сме, макар че бихме се зарадвали на малко мотивация, ама това решение се взема от шефовете.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Malina » 12 Дек 2017, 13:29

Винаги вземам, да, тази година очаквам отново, дори и да не съм на работа, шефката ми дава пари за Коледа. :!: Важно е според мен и повечето работодатели, ако могат да си ги позволят, трябва да го правят. Най много им се свиди на онези с големите фирми, защото трябва да дадат най-много пари, но пък те изкарват най-много, не мислите ли :bump:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Yunona » 12 Дек 2017, 17:10

Да, при нас бонусите са една цяла заплата за Коледа и половин за годишния отпуск. Наистина е много приятно да разполагаш с допълнителни средства по празниците.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Дек 2017, 10:52

Както прочетох някъде, няма да вземам коледен бонус, имам само коледни удръжки, че и при мен така. :mrgreen: шефката няма да организира коледно парти, а ние сами си организирахме, няма да има бонуси, но пък една, която се чини да я замества по време на майчинството й предложи да й купуваме подаръци, та по още 20 лева кихнахме за подаръци. :)) Удръжките ми ще са около 50 за Коледните празници хахааха :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот Гошко » 13 Дек 2017, 12:20

За какво ви е коледен бонус, като виждате любовта в очите на шефовете?
Гошко
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2017, 11:51

Re: Очаквате ли да вземете коледен бонус?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2017, 12:33

Гошко написа:За какво ви е коледен бонус, като виждате любовта в очите на шефовете?

Правилно.:) Пък и както казват, не е нужно да има коледен боннус, само за да се разглезваме. :mrgreen:
Аз сега съм безработна, така че няма да се надявам на никакъв бонус :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron