Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2018, 16:48

Ми да ви кажа наистина сами се сещат, може би си е нашенски манталитет, добре са ги научили бабите ни! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот nefertiti » 23 Фев 2018, 11:44

Аз съм имала и такива гости, които се правят на ударени и си влизат директно с обувките.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2018, 11:56

nefertiti написа:Аз съм имала и такива гости, които се правят на ударени и си влизат директно с обувките.

Явно са прекалили с американските филми, че влизат така без да се притесняват. У дома, с детето не мога да си представяда влезе някой с обувките. А и често ни гостуват хора с деца, на никой не му е идвало на ум да влезе обут.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот pitanka » 23 Фев 2018, 18:23

Честно казано много ми е неприятно, когато подът на дома е от теракот или друго подобно. На мен краката ми направо измръзват и ми идва да си обуя обувките. Поне чехли да предлагаха, ама го смятат за селско.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2018, 13:21

Според мен чехлите са добър избор, но обувки в дом с малки деца абсурд, все пак те пълзят лягат по земята, пипат, ближат...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот buba_18 » 28 Фев 2018, 17:59

Разбира се, че да! Те преди да дойдат се спуквам от чистене. Направо откачам ако някой не се събуе. Винаги, когато знам колко гости ще идват приготвям точен брой домашни чехли, които ги очакват в коридора.
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот frezia-o » 28 Фев 2018, 18:17

Не е необходимо, те сами го правят. И въобще не мисля, че е необходимо да се правят обобщения и да се определя какви сме ние, българите, само по това дали си сваляме обувките, когато отиваме на гости или не. Не само в България, а и на много други места го правят.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот violeta_tsvetanova » 01 Мар 2018, 13:17

Задължително карам гостите си да си събуват обувките, тъй като имам малко дете, което лази по пода и обира всичката мръсотия. Но и преди да се роди, пак молех приятелите ми да се събуват преди да влязат. Да не говорим, че е по-конфортно за самите гости.
Знам, че в Америка все с обувките ходят вкъщи, но те въобще не са критерии за добра хигиена. Ние, българите си знаем какво е чиста и подредена къща. Останалите от нас трябва да се учат!
violeta_tsvetanova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:48

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Гълъбина_55 » 02 Мар 2018, 18:32

О да, определно ги карам да се събуят и най-вече като съм чистила. Иначе полудявам като видя разни стъпки по пода. Не дай си боже да вали и после пак да трябва да ходя със стирката напред назад. ужас. Пълен ужас.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 19:06

У нас се събуват. Но в интерес на истината новото строителство започна да предлага апартаменти с входна врата директно в хола. Разбира се ние имаме доста да узреем за подобен начин на живот, а и условията не ни го позволяват -мръсни улици, кал, боклуци и тн., за да си стоим вкъщи с обувките.
Обаче ще спомена, че ми е ставало неприятно, когато при събуване на обувките и да те лъхне една миризма - ммм, направо ти иде да излезеш. Е, разбирам, човещинка, едва ли и на човека му е удобно :) Бързам предварително с пантофите :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта