Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Малката Сладката » 09 Мар 2018, 15:03

Аааа, да бе. И им оставям обувките пред входната врата, за да видят съседите, че имам гости, а съседското куче да ги омеша и да ги разнесе по етажите. Абе вие хора, нормални ли сте? Изчистили сте, изчистили, пак ще изчистите. За мен оптималният вариант е да се събуят в коридора и да им дам чехли, но няма да драматизирам, ако влязат в хола с обувките. Дразня се само от лелята, която отчита водомера и винаги е с кални обувки.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Frac » 09 Мар 2018, 17:33

Малката Сладката написа:Аааа, да бе. И им оставям обувките пред входната врата, за да видят съседите, че имам гости, а съседското куче да ги омеша и да ги разнесе по етажите. Абе вие хора, нормални ли сте? Изчистили сте, изчистили, пак ще изчистите. За мен оптималният вариант е да се събуят в коридора и да им дам чехли, но няма да драматизирам, ако влязат в хола с обувките. Дразня се само от лелята, която отчита водомера и винаги е с кални обувки.

По същата логика и вашите гости може да са с кални или мокри обувки. Не е много ок да се разхождат по килима, аа?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот bonbon » 09 Мар 2018, 17:44

Винаги съм се чудила при чужденците как няма мръсотия по улиците, прахоляк и всякакви други гадости, като ги гледам как си ходят из къщите обути, че и в леглото се намърдват с обувките :shock: . Не мога да си го представя това да го правя в дома си или да го позволя на гостите ми.
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Frac » 09 Мар 2018, 18:03

Ние тук бавно узряваме :) за доста неща - това е може би едно от тях. За да си позволяват да влизат с обувки, би следвало да имат чисти улици. Това е комплексна тема - тук влиза начин на мислене, почистване, поддържане и ред други неща.
От друга страна обаче си мисля, че не е много ок цял ден да ти се сваряват краката в някакви маратонки например и когато си си вкъщи, пак да си обут. Трябва да има почивка и хигиена и за краката. После тичаме по аптеките за мазила против гъбички, разширени вени, спазми и какво ли не още.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот kauda » 11 Мар 2018, 09:40

ПРеди да влезнат в дома ви, означава, че трябва да се събуват в коридора... а не да си оставят обувките долу пред входа на блока. :imwithstupid: :imwithstupid: :imwithstupid: :imwithstupid:

Въпрос на хигиена е, ако в дома няма деца, няма килими, може да с етъркаля всеки идиот с калните си крака там, разбира се.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот violeta_tsvetanova » 16 Мар 2018, 10:58

bonbon написа:Винаги съм се чудила при чужденците как няма мръсотия по улиците, прахоляк и всякакви други гадости, като ги гледам как си ходят из къщите обути, че и в леглото се намърдват с обувките :shock: . Не мога да си го представя това да го правя в дома си или да го позволя на гостите ми.


Защото най-вероятно си го видяла в някой филм :) Реалността е друга според мен. Може улиците им да са по-чисти (в някои градове), но те самите не са големи фенове на хигиената. От личен опит мога да кажа, че германци, французи и англичани имат много да се учат от нас, какво означава чиста и спретната къща.
violeta_tsvetanova
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:48

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Lisica » 16 Мар 2018, 11:11

Може би защото е мръсно у тях, затова си влизат с обувките. Имам някои познати, които също го правят, млади хора без деца, за тях няма проблем. На мен все пак ми е приятно да се събуя да ми подишат краката, но ако е малко по-изискано, целия тоалет има вид и е тъпо с рокя пък да се събуеш по чехли с шарка.
image_1458.jpg
image_1458.jpg (13.59 KiB) Прегледано 436 пъти
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот orck » 16 Мар 2018, 18:10

Ако искат да влязат в дома ми ще се събуят.
Всеки родотел водил детето на кожен лекар с атопичен дерматит рязко започва да оценява качествата на чистия под в собствения си дом.
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Malina » 17 Мар 2018, 13:33

не мога да си представя, някой стъпвал оп кучешки фекали да ми ги внесе у нас и да не се събуе, че да не му се разваля тоалета! Разбирам да е празник - я сватба, я нещо такова, вземат булката, разбираемо, не става всички да се събуват и да обуват терлиците, но занормално гости абсурд да влезе някой с обувки у дома!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Мар 2018, 16:58

Malina написа:не мога да си представя, някой стъпвал оп кучешки фекали да ми ги внесе у нас и да не се събуе, че да не му се разваля тоалета! Разбирам да е празник - я сватба, я нещо такова, вземат булката, разбираемо, не става всички да се събуват и да обуват терлиците, но занормално гости абсурд да влезе някой с обувки у дома!

аха! Сори, ще се събуват, това ми е дома, като искат да си разхождат обувките - навън да си ги носят колкото си искат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта