Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Dipsy » 20 Мар 2018, 14:31

То ако работата опре до там да ги карам да се събуват.. те ще да са едни гости... освен ако подът ми не е застелен със стабилто количество боклуци и не искам да ходят с чорапи налепени с всякакви красоти :grin:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Касандра » 15 Май 2018, 17:08

Разбира се, че ги карам. Да не живеем в Америка. Ако става въпрос, те американците не само не се събуват, ами влизат все едно са си у дома, ровят в хладилника и изяждат храната, което е липса на всякакво възпитание. Така че, да. Карам гостите да се събувам и не смятам, че биха възразили, също както аз няма да възразя, ако вляза в техния дом.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Jully » 17 Май 2018, 11:49

Не си представям някой да влезе у дома, без да се е събул. Улиците ни са толкова мръсни, че събуването е едно от най-нормалните неща. Не може с боклуците, дето е стъпвал навън и да дойде да ги търка по килима ми...
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот svetlozara » 17 Май 2018, 15:18

Н е ги карам, но те сами се сещат, че така е възпитано, в България събуването е нещо нормално, така че не се налага да им казвам, че трябва да го направят. Аз не влиазм у нас с обувките, съответно не го правя и на гости, така че не бих и приела някой да влезе с обувките у дома.
Разбирам ад е спешен случай, да не можеш да се събуеш, ама ... идваш на гости и с обувките - не съм съгласна.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Lili_gagarin » 18 Май 2018, 12:12

Аз не, но у нас нямам килими и живея сам, нямам малки хора ходещи по пода, така че не се прпитеснявам, често и аз влизам в обуките. Е, тва не важи,когато е кално де, тогава се събувам и аз и гостите винаги.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот kauda » 19 Май 2018, 10:57

Това е нормално нещо за България и затова хората няма как да реагират по какъвто и да е било начин, дори не е нужно да ги молиш да се събуват.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Клер » 07 Яну 2019, 13:26

Естествено, че да. Дори и да бяхме на гол под, пак щях. После нали тази мръсотия се разнася из спалните.
Накупили сме чехли за гостите, така че не мисля, че ги прецакваме по някакъв начин. :lol:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Кат » 14 Мар 2019, 15:01

Естествено, че се събуват, но без аз да ги карам. Поне в България така е прието. Не знам как бих живяла, ако съм в чужбина и всеки си щъка с обувките из жилището.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Ая123 » 26 Мар 2019, 15:21

Много ясно, че ги карам. В чуждите къщи аз също се събувам. Толкова мизерно е да обикаляш с обувките из къщи. Ние нямаме чистачки по домовете, да минават след нас и да бършат пода.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Карате ли гостите си да се събуват преди да влезнат в дома ви?

Мнениеот Невена Стоянова » 04 Апр 2019, 12:13

Тия американски привички не са ми по вкуса. Все съм чудела как не им е гнусно да спят или да се хранят там, където ходят с обувките. Едва ли всяко семейство може да си позволи чистачка?! Или са си мърлячи, знам ли :grin:
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта