Психично здраве и простатит

Психично здраве и простатит

Мнениеот Dancho123 » 18 Дек 2017, 22:27

Здравейте, скоро писах във форума пак по тема свързана с простатата. След това бях на уролог и ми беше поставена диагноза бактериален простатит и лечение с антибиотици (Зинат), след около седмица лечение обаче не виждам да има голям ефект. Причината поради която отново пиша е, че също така имам проблеми от сорта на тревожно разтройство и понякога дори имам паник атаки в ситуации които за другите хора са нормални. Забелязах, че когато изпитвам стрес и съм под психическо напрежение (когато адреналина ми се покачи) понякога имам странно чувство сякаш започва да се натрупва напрежение ниско долу в корема ми (в областта на простатата) и имам чувството че ще еякулирам неволно. Случва се без сексуални стимули, нито физически нито психически и без да имам ерекция и го свързвам изцяло с психическото напрежение. Въпросът ми е възможно ли е този проблем да е вследствие от простатита? Изчетох всякаква информация в интернет и попаднах само на 1 друг сайт където са изброени редица заболявания, които в комбинация с психическо напрежение могат да доведат до неконтролируеми спонтанни еякулации, и простатитът беше сред изброените. До колко достоверна е тази информация? Бих искал мнение на човек който е вещ по темата. Също така ако е достоверна информацията, защо се случва това и има ли начин да се предотврати?
Dancho123
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Ное 2017, 19:56

Re: Психично здраве и простатит

Мнениеот FramarLekari » 19 Дек 2017, 12:38

Здравейте, Dancho123!

Неволевата еякулация представлява отделяне на семенна течност без ерекция, физически или сексуален стимул и индикира често за проблем с простатата и за загуба на контрол над нервите, които контролират еякулацията. Хормонален дисбаланс също може да бъде причина за такова смущение, както и приемът на някои лекарства. Някои мъже изпитват спонтанна еякулация поради натрупване на стрес и напрежение, тревожност, паник атаки, депресия, консумация на алкохол, тютюнопушене.

Техники за релаксация, дълбоко дишане и медитация биха могли да Ви бъдат полезни и да Ви успокоят в ситуации, предизвикващи стрес. Някои билки също могат да бъдат използвани при това разстройство. Повече информация може да прочетете тук:
МЕДИТАЦИЯТА КАТО МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ
ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ
НАМАЛЯВАНЕ НА СТРЕСА
ЛЕКАРСТВА И ДОБАВКИ СРЕЩУ НЕРВНО НАПРЕЖЕНИЕ И СТРЕС
АЛТЕРНАТИВНИ СРЕДСТВА ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕПРЕСИЯ И ТРЕВОЖНОСТ

Важно е да проведете терапия за съпътстващото разстройство - тревожност и паник атаки, за да не изпитвате причинените от тях симптоми. Консултирайте се с лекар специалист (психиатър).

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Психично здраве и простатит

Мнениеот Dancho123 » 19 Дек 2017, 21:37

Framar написа:Здравейте, Dancho123!

Неволевата еякулация представлява отделяне на семенна течност без ерекция, физически или сексуален стимул и индикира често за проблем с простатата и за загуба на контрол над нервите, които контролират еякулацията. Хормонален дисбаланс също може да бъде причина за такова смущение, както и приемът на някои лекарства. Някои мъже изпитват спонтанна еякулация поради натрупване на стрес и напрежение, тревожност, паник атаки, депресия, консумация на алкохол, тютюнопушене.

Техники за релаксация, дълбоко дишане и медитация биха могли да Ви бъдат полезни и да Ви успокоят в ситуации, предизвикващи стрес. Някои билки също могат да бъдат използвани при това разстройство. Повече информация може да прочетете тук:
МЕДИТАЦИЯТА КАТО МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ
ДИХАТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ
НАМАЛЯВАНЕ НА СТРЕСА
ЛЕКАРСТВА И ДОБАВКИ СРЕЩУ НЕРВНО НАПРЕЖЕНИЕ И СТРЕС
АЛТЕРНАТИВНИ СРЕДСТВА ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕПРЕСИЯ И ТРЕВОЖНОСТ

Важно е да проведете терапия за съпътстващото разстройство - тревожност и паник атаки, за да не изпитвате причинените от тях симптоми. Консултирайте се с лекар специалист (психиатър).

С уважение,
Фрамар

(
Първо искам да се извиня за множеството и вида въпроси които задавам, знам че форумите не са място за поставяне на диагнози, но когато отидох на преглед не ми беше обърнато почти никакво внимание. Бях прекъснат почти в самото начало когато започнах да изброявам оплакванията си и ми казаха какви изследвания да си направя. Диагнозата простатит ми беше поставена на база изледвания, а не оплаквания... Имам още няколко въпроса на които ще се радвам да получа отговор. Какви по-точно проблеми с простата се свързват тези спонтанни еякулации (простатитът влиза в това число)? Аз съм склонен да вярвам, че проблемът ми не е чисто психически, а е свързан с простатата, тъй като симптомите ми на простатит и тези усещания за неконтролируеми еякулации се появиха почти по едно и също време. Другата причина е, че на няколко пъти съм имал много сериозни паник атаки, до такава степен че имах треперене и загуба на самообладание, но при тези паник атаки не съм изпитвал чувство за такива спонтанни еякулации, а от друга страна ми се е случвало да съм само под леко психично напрежение и това чувство да се появява. Също така когато за първи път ми се случи след това имах странно чувство в цялата полова система, нещо като напрежение и дискомфорт. Друго нещо което съм забелязал е, че тези чувства зачестяват след като съм се натоварвал физически, и по-конкретно след като съм натоварвал кръста си. Другият ми въпрос е, ако са увредени нервите отговорни за еякулацията това подлежи ли на възстановяване?
Dancho123
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Ное 2017, 19:56

Re: Психично здраве и простатит

Мнениеот FramarLekari » 21 Дек 2017, 16:49

Здравейте!

Диагнозата простатит най-вероятно Ви е поставена на комплексна база - оплаквания и резултати от изследвания.

Спонтанни еякулация биха могли да бъдат резултат от хиперплазия на простатата (увеличена простата), което може да доведе до свръхчувствителност. Хиперплазията на простатата се развива при по-възрастни мъже. Предвид Вашата възраст, едва ли имате уголемена простата.

Простатитът също би могъл да причини повишена чувствителност на жлезата. След като при Вас двете състояния са настъпили почти едновременно, най-вероятно неволевите еякулации са резултат от възпалението на простатата, от което страдате в момента. При излекуване би трябвало този проблем да изчезне.

Весели празници!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Психично здраве и простатит

Мнениеот Dancho123 » 01 Фев 2018, 20:33

Framar написа:Здравейте!

Диагнозата простатит най-вероятно Ви е поставена на комплексна база - оплаквания и резултати от изследвания.

Спонтанни еякулация биха могли да бъдат резултат от хиперплазия на простатата (увеличена простата), което може да доведе до свръхчувствителност. Хиперплазията на простатата се развива при по-възрастни мъже. Предвид Вашата възраст, едва ли имате уголемена простата.

Простатитът също би могъл да причини повишена чувствителност на жлезата. След като при Вас двете състояния са настъпили почти едновременно, най-вероятно неволевите еякулации са резултат от възпалението на простатата, от което страдате в момента. При излекуване би трябвало този проблем да изчезне.

Весели празници!

С уважение,
Фрамар


Здравейте отново. Тъй като в пробите от еякулата ми бяха открити стрептококи бях лекуван за простатита почти 3 седмици с антибиотици и нямаше никакъв ефект. След това преминах на лекарства на билкова основа, тъй като лекуващия лекар реши че ще бъде опасно да се продължи с антибиотици. Имах леко подобрение по време на прием, но след като лечението свърши ефекта се изгуби и всичко си започна по старо му. В момента съм на лечение с Инфламенд, но за сега е твърде рано да се забележи ефект. Пиша отново тъй като наскоро забелязах че цветът на главичката на пениса ми се променя когато си взимам горещ душ - става на петна със синкаво-лилав цвят, това се случва само когато взимам горещ душ, през по-голямата част от останалото време не съм забелязал промени в цвета, с изключение на някой редки случаи когато цветът става доста блед и дори белезникав със ситни червени точици. Възможно ли е това да е резултат от простатита, или индикира че има друг проблем, или дори че ми е поставена грешна диагноза?

Ако може и малко повече информация относно случаите на спонтанни еякулации свързани с простатита. До сега не съм стигал до еякулиране, а по-скоро до някакви странни предоргазмени чувства. Знам че стресът и притеснението влият на здравето на простата в дългосрочен план, но има ли логично обяснение защо тези чувства се появяват по време на стрес/ускурен пулс/прилив на адреналин? Не мога да определя коя е първопричината за този проблем, тъй като получавам тези чувства само по време на стрес, но НЕ винаги когато съм подложен на стрес
Dancho123
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Ное 2017, 19:56


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта