Защо ставаме хора само по Коледа?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Защо ставаме хора само по Коледа?

Мнениеот Andrey » 19 Дек 2017, 11:04

Знаете, че хората не даряват нищо, но на КОледа всички осигуряват подаръци за децата в домовете, правят мил жест към колегите си, а шефа им започва да ги поздравява и да им се усмихва.
През останалото време на годината обаче, мразим всички, не ни интересуват и не се вълнуваме как живеят, ама по Коледа ставаме едни големи човеци, които само даряват.
Дали това е правилно, трябва ли да се очакват добри отношения и дарения само по коледните празници, или да се радваме, ч епо-добре малко, отколкото хич? :roll:
Вие какво мило нещо направихте за тези коледни празници?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо ставаме хора само по Коледа?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Дек 2017, 12:43

Защото е най-лесно да изчистиш съвестта си по Коледа. Макар че аз не мога и да обвинявам хората, които го правят само тогава, така го чувстват, мисля, че е важно да обърнем внимание не само на материалното отдаване, а и на душевното ни състояние и мисли през цялата година. Те дават голям отговор на това защо и как правим нещата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо ставаме хора само по Коледа?

Мнениеот vanusha » 20 Дек 2017, 10:57

Аз не виждам нищо лошо по Коледа да се правят по-специални жестове към хората около нас, дори и да не се случва по другото време на годината.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Защо ставаме хора само по Коледа?

Мнениеот skyfly » 20 Дек 2017, 13:25

Аз също не съм против инициативите по Коледа, по всяко време човек може да е добър, но да - поздравяването и жестовете са смешни, ако са само понякога.
Но даряването по празници е друго, в него не виждам нищо лошо.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron