Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2017, 12:20

Наближиха коледните празници и вече има случаи на деца, пострадали при използване на пиратки. В новогодишната нощ много родители позволяват на децата си да палят пиратки, а да си призная, дори мен самата ме е страх да го правя и никога не съм ползвала пиратки, нито съм държала нещо светещо и искрящо, освен бенгалски огън.
Има ли причина да се ограничава използването на фойерверки и пиратки от деца, или това са случайни нещастни случаи, на които не трябва да се обръща внимание.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2017, 13:19

Абсурд, как ще позволя на детето да се гърми и да пуска фойерверки. Това е работа на големите, не на децата. Тотална забрана за къщи. :!: :!: :!:
Даже никога не сме купували фойерверки, но сега знам, че детето иска и ще вземем нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот kauda » 22 Дек 2017, 12:09

Аз нямам деца, но се ужасявам като видя нещо такова. Пред очите ми на едно дете му е гърляма пиратка в ръцете, за жалост, остана без пръст! Не си струва изобщо, има безопасни пукащи неща, които децата могат да ползват, едни дребни бомбички като чесънчета. Те издават звук и са подходящи дори за 2 годишни, не съществува никакъв риск при тях.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот mix_twix » 09 Яну 2018, 11:42

На нова година една пиратка падна на прозореца ни, изкарахме си акъла, че и имаше деца напред, които да запят зарята. Добре, че нямаше инцидент. Но трябва да се ползват само от възрастни.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Malina » 09 Яну 2018, 14:46

Многое опасно, но има родители, които не мислят. Последната година преди да изляза майчинство, едното детенце беше с откъснат пръст заради пиратка...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот kauda » 11 Май 2018, 15:59

Malina написа:Многое опасно, но има родители, които не мислят. Последната година преди да изляза майчинство, едното детенце беше с откъснат пръст заради пиратка...

Думи нямам, как може да са толкова лекомислени и аз не мога да си го обясна, има и по-безопасни начини, с които детето може да се радва на ... пиротехниката.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Frac » 11 Май 2018, 17:36

Да, само чесънчета - едни малки точета, които пукат на земята-безобидни са. Но друго не за сега.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Pipilota » 12 Май 2018, 09:17

Frac написа:Да, само чесънчета - едни малки точета, които пукат на земята-безобидни са. Но друго не за сега.

До толкова и аз, както и бенгалски огън. Големият вече има мерак и за други неща, но той е на 15 момчето, с баща му мислим на следващата нова година вече да му показваме как да борави с фойерверки, да види, че е страшно и да се откаже. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Роуз » 13 Ное 2018, 16:08

Не. То си е и забранено със закон за лица под 18 години. Ама българина нали все е над закона и гледа да го заобиколи. Затова после има деца с изгорени крайници или по-лошо...заради твърде либерални родители.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Разрешавате ли на децата си да използват пиротехника?

Мнениеот Fury » 11 Яну 2019, 16:35

Не бих. То затова и си пише от каква възраст може да се дава на деца.
Достатъчно пострадали има по болниците по Нова година, няма нужда от излишни емоции :roll:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта