Трапезата на Бъдни вечер - какви ястия приготвяте?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Трапезата на Бъдни вечер - какви ястия приготвяте?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2017, 13:15

Тази година поканих цялото семейство у дома на Бъдни вечер, не сме много, общо ще се съберем 6 човека, но искам да приготвя традиционно меню. Обикновено, голяма част от "ястията" ми са плодове, ядки и чесън, но искам нещо по-разнообразно и наистина да имам богато меню, дори и да е по-малко като количества.
Винаги приготвям картофена салата и до там ми се изчерпват идеите.
Дайте предложения, аакоп може и рецецпти за традиционно меню, не искам да поднасям булгур,киноа и чия на гостите си, искам нашенско българско хапване.
А някой, ако има добра рецепта за содена питка, ще се радвам да я сподели, никога нямам успех с нея! :clappingorange:
Весели празници!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трапезата на Бъдни вечер - какви ястия приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2017, 10:47

Пчеличке, да ти кажа, винаги в последния момент го измислям, но тази година съм си нарекла и аз да се постарая, засега ми се върти в главата:
- питка (майка миказа, че ще донесе готова, няма да е содена, но по-добре, че все я хвърляме).
- пълнени чушки с боб
- картофена салата
- баница с праз
- хумус със зеленчуци
- сарми
- свежа салата - маруля, краставичка, домат, лук
- чесън и лук
- орехи
- плодове
и те станаха 10, ще махна картофената салата, или плодовете хаха :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трапезата на Бъдни вечер - какви ястия приготвяте?

Мнениеот kauda » 22 Дек 2017, 11:35

много добри предложения, при нас менюто ще е много скромно, ще сме само с приятеля ми, няма д аима никой друг с нас, уж.
Макар че се говореше, че може родителите му да ни поканяят, но явно нямат желание.
Мисля да направя една малка питка, да направя една яхния от нахут и спанак, да направя някой постен десерт и това е!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта