Притеснявате ли се от морбили в България?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Притеснявате ли се от морбили в България?

Мнениеот Rali_hr » 08 Яну 2018, 12:55

Съседните ни държави регистрират редица случаи на морбили, а някои от тях , дори с фатален край. Антиваксърските настроения последните години у нас повдигат въпропса какви рискове се крият за децата, които не са ваксинирани, а и не само, знаем, че антитела не изгражда всяко едно тяло.
Вие притесянвате ли се от опасната шарка или вярвате, че няма от къде да се принесе? Какво мислят родителите на децата, които нямат въпросните ваксини, дали за тях не съществува още по-голям риск? :?:
Вас лично страх ли ви е от развитие на морбили и епидемия от опасната болест?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Притеснявате ли се от морбили в България?

Мнениеот kauda » 09 Яну 2018, 12:40

Морбили е много опасна шарка и задължително хората трябва да си имат едно на ум и да ваксинират децата си. Но наистина с нашите движения, които са много против ваксините и много родители са против, опасността е голяма. Но, всеки си шета на акъла и си взема своите решения.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Притеснявате ли се от морбили в България?

Мнениеот Malina » 09 Яну 2018, 13:52

аз лично се притеснявам, дъщеря ми е недоносена и всяка една болест при нея крие огромни рискове, а морбили е опасна за всеки - не само за недоносените. Родителите наистина трябва да сме малко по-отговорни..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Притеснявате ли се от морбили в България?

Мнениеот krasi_more » 10 Яну 2018, 11:28

Болестта изобщо не е шега, много е опасна. Не знам как могат хората да рискуват, при положение, че тя върлува съвсем наблизо, те да не поставят ваксините на децата си.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Притеснявате ли се от морбили в България?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 10 Яну 2018, 13:19

Аз пък не се тревожа, не вярвам, че може да тръгне някаква епидемия, болестта отдана я няма и няма така лесно да дойде.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта