Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Dalia » 12 Юли 2018, 17:48

Аз съм си правила маска за лице с туй нещо, че след като бях купила няколко и установих, че по никакъв начин не мога да си го сложа в устата трябваше нещо друго да направя с него. Но за косата не съм се сетила, че става ще взема да пробвам туй с жълтъка. Някой ако си е правил някаква друга да вземе да сподели, че като не го ползвам за ядене поне да се рзкрася с него :cheerleaderkid:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Авг 2018, 16:37

Dalia написа:Аз съм си правила маска за лице с туй нещо, че след като бях купила няколко и установих, че по никакъв начин не мога да си го сложа в устата трябваше нещо друго да направя с него. Но за косата не съм се сетила, че става ще взема да пробвам туй с жълтъка. Някой ако си е правил някаква друга да вземе да сподели, че като не го ползвам за ядене поне да се рзкрася с него :cheerleaderkid:

Мога да ти споделя, че не го ползваш за ядене е голям минус, но много хора не са запознати как да го консумират, и съответно .. само го купуват и изхвърлят. :)
Спокойно можеш да си го изядеш, а остатъка по кората да намажеш по лицето и ръцете си.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Милинка » 23 Авг 2018, 17:22

Това авокадо-голяма мода стана, сега и за коса. Аз лично не го харесвам, но масово хората го консумират, а и не само. Може и да върши работа, знам ли. Но все си мисля че е поредната модна вълна.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Dalia » 23 Авг 2018, 18:06

rabotnata pchela написа:
Dalia написа:Аз съм си правила маска за лице с туй нещо, че след като бях купила няколко и установих, че по никакъв начин не мога да си го сложа в устата трябваше нещо друго да направя с него. Но за косата не съм се сетила, че става ще взема да пробвам туй с жълтъка. Някой ако си е правил някаква друга да вземе да сподели, че като не го ползвам за ядене поне да се рзкрася с него :cheerleaderkid:

Мога да ти споделя, че не го ползваш за ядене е голям минус, но много хора не са запознати как да го консумират, и съответно .. само го купуват и изхвърлят. :)
Спокойно можеш да си го изядеш, а остатъка по кората да намажеш по лицето и ръцете си.

Ами сподели де как се яде туй нещио с такъв блудкав вкус. Лично на мен хич не ми хареса, не го знам зелено ли беше развалено или тъй си е, ама не можах и не можах да го хапна. В какво го слагаш в салата ли? Там може и покрай другите неща да се омесва и да става приятно за ядене. Или го приготвяш на някаква каша. Аз изчетох доста рецепити в интернет + тия за косата и там по- безопасно ми се вижда да го сложа. :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Авг 2018, 14:17

За авокадото , може в салата, може да си го намажеш на филийка, да си го сложиш в смути. Определено трябва да е компания на нещо, защото има по-скоро мазен наутрален вкус и няма как да го ядеш като плод, както хапваш да речем праскова.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Вив » 25 Фев 2019, 13:41

С натурално авокадо не съм. Предпочитам да го изям, вместо да го намажа на главата си. Но за купешките маски знам, че действат страхотно.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Пробвали ли сте маска за коса с авокадо?

Мнениеот Ая123 » 11 Апр 2019, 12:32

Аз съм си правила, но 2 пъти само. Някак ме е жал да го слагам в косата си, вместо да го ям.
Слагах му само масло от жожоба и го смесвах с намачканото авокадо. Наистина ефектът беше невероятен.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта