За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Frac » 02 Мар 2018, 18:30

Тъжна Луна написа:
Frac написа:Аз съм твърдо Не. Не се знае в процеса на раждане дали няма да стане проблем с бебето, с майката, а това три годишно дете може да възприеме нещата по съвсем друг начин, въпреки че му е обяснявано доста, предполагам. Отделно повечето деца се притесняват от кръв и разни рани - представете си картинката само. Предполагам, че се има предвид за нормално раждане. Е, ако е секцио дали детето пак ще гледа?
ИИИ да не забравяме, че колкото и да сте се подготвяли и вие и детето, не се знае как ще реагират докторите в ралични ситуации. Дали едно дете ще се чувства спокойно при крещящи лекари? Не мисля, че е уместно за децата, а донякъде и за майката.

Вече има места в България, където раждането не протича в "крещяща обстановка", дори не е нужно присъствието на лекари, а ражданията се водят от акушерки.. естествено такива, които са готови да реагират в непредвидена ситуация. И да - никой не говори за раждане със секцио. Тъжно ми става като чета каква е представата на жените за раждане в България - крещящи лекари, болка, страх и много кръв..

Да, има такива места, където обстановката е спокойна, но не гарантира, че целия процес ще протече по план. И пак казвам за 3-годишно дете според мен не е подходящо.
Само да вметна, че за доста майки в България това не е представа, а реални изживявания. Може би и затова мненията са в тази посока.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Тъжна Луна » 07 Мар 2018, 14:29

Каквото и да мислим тук във форума, винаги ще има такива дето са "за" и дето са "против". едните ще се възмущават, другите без да се обясняват много ще си вършат каквото намерят за добре.. то я спор е като "за4" и "против" ваксините..
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 18:39

Не мисля, че е спор, въпросът е дали сме за или против. Няма лошо човек да изкаже мнение и да каже защо. Аз поне не се заяждам и не възприемам отговорите по този начин. Разбира се - шарен свят-различни хора.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Мар 2018, 14:55

Frac написа:Не мисля, че е спор, въпросът е дали сме за или против. Няма лошо човек да изкаже мнение и да каже защо. Аз поне не се заяждам и не възприемам отговорите по този начин. Разбира се - шарен свят-различни хора.

Имах предвид че както с ваксините, тва че аз примерно съм "за" тях няма да спре тези които са "против" да си ваксинират децата. По същия начин тва че някой е "за" или "против", няма по никакъв начин да спре нито единия, нито другия процес.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Малката Сладката » 09 Мар 2018, 14:59

Абе вие нормални ли сте, бе хора??? Значи, в този момент, в който всичко те боли, разкрачена си на 90 градуса и ти се виждат неща, които не развяваш всеки ден пред хората, аз не искам даже мъжът ми да присъства, камо ли детето. Защо пък не съберем направо цялата фамилия до девето коляно, а? Направо да го пуснем на живо по националната телевизия?
Тва дете ще се травматизира за дълъг период от време. После ще му е неудобно да погледне майка си и баща си в очите и сигурно няма да иска да прави секс поне до 30-тата си година.
Изведнъж станахме много отворени и се върнахме към природата, така ли? Ай сектир.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2018, 15:17

И аз съм против, не бива да е там детето, може би ако е много малко - 2-3 годишно - може, макар че и тогава има риск от травми. Разбирам да е в стерилна обстановка и да отиде да види бебето минути след раждането, а не както при нас 3 дена по-късно - тогава да, но да вижда целия ужас на раждането е излишно.
А ако има усложнения и опасности за живота на бебето или на майката, никое дете не заслужава да вижда такива неща!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Frac » 09 Мар 2018, 17:38

Malina написа:И аз съм против, не бива да е там детето, може би ако е много малко - 2-3 годишно - може, макар че и тогава има риск от травми. Разбирам да е в стерилна обстановка и да отиде да види бебето минути след раждането, а не както при нас 3 дена по-късно - тогава да, но да вижда целия ужас на раждането е излишно.
А ако има усложнения и опасности за живота на бебето или на майката, никое дете не заслужава да вижда такива неща!


И аз това казах. Не дай си Боже стане проблем и няма доктор или необходимата апаратура може да се застраши живота, здравето или психиката на майката, бебето или другото дете, колкото и подготвено да бъде то. Но само 3 години, не знам колко би е адекватно в подобни ситуации.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот skyfly » 11 Мар 2018, 10:56

Никой на никаква възраст не е адекватен да види как майка му се раздира от болки или й се случва нещо непоправимо. Всъщност идеята, че така ще се приема раждането като напълно естествено нещо не е вярна, все едно да видиш на някой да му правят операция и да знаеш, че е окей. Напротив, понякога незнанието е по-добрата опция.
А и като раждала жена ще ви кажа, че голяма част от гледките ние не ги виждаме, корема ни пречи да се видим как изглеждаме и да видим дори бедрата си и има една "хигиенична" неизвестност.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Съни » 08 Фев 2019, 17:06

Божеее, и такова нещо ли съществува?!
Айде, за мъжа донякъде разбирам. Той е голям човек, ще си прецени дали може или не може да издържи. Ама детето как ще покаже дали е готово. Странно ми е и не го разбирам.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: За или Против присъствието на по-голямото дете при раждането на следващото?

Мнениеот Кети cat » 11 Фев 2019, 16:11

На мен ми се струва налудничаво да присъства детето на раждането. Кому е нужно да вижда цялата тая гнусотия? Те мъжете едва издържат, детето...За мен е изчанчено.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта