Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2018, 10:57

И аз съм съгласна, че трябва да ае според възможностите, но младоженците имат някакви очаквания. Може би не е готино и тях да ги разочароваме. На мен би ми се искало да мога да зарадвам всеки и да му дам по 300 лева на сватбата, като гост приятел, но в крайна сметка нямам такава възможност. Сега лятото ми предстоят две сватби, на които сме канени семейно, чак ми е неудобно като сме толкова хора, това предполага, че трябва да дам доста пари, не може д асе мине със 100лв. :roll: И може в крайна сметка да откажем сватбите :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Lollipop » 01 Юни 2018, 10:13

Нямам минимум или максимум, колкото мога да отделя. Но не ми е приятно после да ме коментират, колко съм дала. Никога не съм тръгнала само да ям и да пия на версия, винаги се старая да сложа максимума, който мога да отделя. А от това зависят много ипредходните месеци, ако сватбата е октомври, след като сме стягали ученик, или през април след високите зимни разходи, ами не мога да дам толкова, колкото на сватба през юли, например.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Тъжна Луна » 01 Юни 2018, 16:47

Мен почти никога не са ме канили на сватба и не знам как е прието да се постъпва, но и аз бих отделила колкото мога. Ако някой някога ме покани на сватба то ще е не щото мога да отделя еди колко си а защото има нужда от моето присъствие там.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Malina » 05 Юни 2018, 09:41

Тъжна Луна написа:Мен почти никога не са ме канили на сватба и не знам как е прието да се постъпва, но и аз бих отделила колкото мога. Ако някой някога ме покани на сватба то ще е не щото мога да отделя еди колко си а защото има нужда от моето присъствие там.

Така е, но не става да отидеш с празни ръце, в това скъпо време трябва да си избиеш куверта и да остане отгоре. много често се плащат около 100лв на гост, как да отидеш с 40-50 лева насреща? Не става, нали разбираш.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Тъжна Луна » 06 Юни 2018, 15:19

Malina написа:
Тъжна Луна написа:Мен почти никога не са ме канили на сватба и не знам как е прието да се постъпва, но и аз бих отделила колкото мога. Ако някой някога ме покани на сватба то ще е не щото мога да отделя еди колко си а защото има нужда от моето присъствие там.

Така е, но не става да отидеш с празни ръце, в това скъпо време трябва да си избиеш куверта и да остане отгоре. много често се плащат около 100лв на гост, как да отидеш с 40-50 лева насреща? Не става, нали разбираш.

И въпреки това ти как би се почувствала ако най-добрата ти приятелка, която си поканила на сватбата си и тя от едната гордост не дойде.. защото няма възможност. Аз ако някой ден се заженвам искрено се надявам да имам щастието да каня хора които искам да присъстват, а не да си платят куверта. :roll:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Юни 2018, 15:49

Аз имам приятели, които не дойдоха на сватбата ни преди година и наистина ги разбирам. Защото ... е неудобно. Естествено, бих искала всички хора, които обичам да са там, но реално не може да огреем навсякъде и е нормално младоженците да получат подарък. Никой не кани гости за да изкара пари, но ... гостите ще се чувстват неудобно, ако не успеят да дадат подарък и логично отказват.
Аз също отказвам, когато нямам възможност, сега ни поканиха на сватба, но стягаме раждането на детето, не мога да отделя пари, колкото и да искам да присъствам, подреждам си приоритетите и това е. А ако младоженците са ти приятели наистина, ще приемат и това и няма да се развалят отношенията по никакъв начин.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко слагате в плика за сватбен подарък?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2018, 10:29

200 лева оставям на почти всички сватби, на които ходя. Ако съм на сватба на роднина може би бих дала повече,д осега не ми се е случвало обаче. Не мога да съм прекалено щедра, защото не разполагам с толкова.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта