Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот Mon_ton » 18 Яну 2018, 10:04

Вие вземате ли си болничен, когато сте болни? В момента има грип и в някои области е обявена епидемия, която продължава да се разраства. :roll:
Масово, обаче, хората не си взимали болничен, поради една или друга причина, а вирусните заболявания напоследък са силно заразни. Каква е причината хората да не си взимат болничен и вие от тях ли сте?
повечето ще кажете, че основната причина е, че работодателите се сърдят, но дали и за тях самите не е по-добре, ако служителите им са здрави и вършат работата си адекватно? :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот Anka » 18 Яну 2018, 10:36

Има и такива случаи и те не са малко. В нашата фирма също се случва, шефката ни не желае да изплаща болничния, затова и хората са принудени да работят, иначе губят 3 дни от заплатаа аси, а заради ниските осигуровки, освен това и след месец, от НОИ изплащат много малки суми- на мен ми се е случвало за седмица болничен да взема ав крайанс метка окло 28 лева... просто не си струва, човек не може да си плати и лекарствата. Затова сеем вируси. Да не говорим как се гледа на болничните.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот kalinka-kuku » 18 Яну 2018, 12:33

В моята работа не се гледа с лошо око на болничните, отпуските ни се заплащат адекватно, болничните също и не съм чула някой да злоупотребява с едното или с другото. Затова и може би няма проблеми с тях. Наясно са от управата ни, че здравето е много важно и за работата, която вършим.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот Локумът » 19 Яну 2018, 11:52

Така е много хора избягват да си вземат болничен, защото работодателите не исакт да плащат 3-те дни, които са тяхно задължение по закон. Затова и хората са принуднеи болни да ходят, да носят вируси, после се разболяваме всички и така... Решение на шефа.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот vasi_e » 22 Фев 2018, 12:58

Според мен е нужно, когато човек е болен да си вземе болничен. Първо, той не е адекватен за работа, второ - заразява останалите.
vasi_e
 
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:11

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот mix_twix » 22 Фев 2018, 13:13

vasi_e написа:Според мен е нужно, когато човек е болен да си вземе болничен. Първо, той не е адекватен за работа, второ - заразява останалите.

Особено при грипни и подобни вируси, ако се е разкихал там е доста опасно за всички колеги.
Разбирам, с ментруални болки, някоя жена да се търкаля по бюрото, макар че колко е комфортно за нея, но айде да речем - решила си го и страда само тя, няма риск да разболее още 10 човека.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот orck » 22 Фев 2018, 17:01

Друго си е шефа да влезе след края на болничния и да ти го натика където слънце не огрява. :beamup:
Ако си в офисът, където се входират документите към НАП е много яко и когато бременна колежка се окаже ябълката на раздора "щото има много болнични и аман вече".... :roll:

Питам аз, какво да правя когато жената е в комадировка, е принцесата у дома се тръшне със сополи и температура -да я заведа да подсмърча на бюрото счетоводителката ли!? :cheerleaderkid:
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2018, 17:32

Тръшваш се у вас и това е, за щастие има фирми, в които разбират нуждата от това човек да се грижи за детето си, но има и много, в които не го толерират. Вариант са бабите или детегледачките. :-| (които, поне в наши град, вземат луди пари) ........
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот Karina_85 » 07 Ное 2018, 11:47

Рядко съм отсъствала, но просто защото имам късмета да имаме баба на разположение. Всичко останало зависи от работодателя. Ако е човек, ще приема разболяването като нормална част от живота на един човек. Ако след това ти спре тока, значи не може да си организира колектива така, че да има взаимозаменяемост.
Сигурно има и служители, които злоупотребяват, но не е нужно заради тях да страда целия колектив. Достатъчно е 1-2 пъти да бъде санкциониран и ще се усети че е в негов ущърб все да се "разболява".
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Хората избягват да си взимат болничен, когато са болни!

Мнениеот Дороти » 08 Ное 2018, 16:43

Аз имам късмета да имам готин началник. Обаче мъжът ми не може и да си помисли да отсъства и ден. Уви! Всичко си кара на крак. Така че основно опира до възможността да отсъстваш, без после да ти излезе през носа.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта