Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Яну 2018, 13:17

Имам късогледство, а сега и сина ми се опасявам, че го е наследил. При мен диотъра е много нисък, имам 1-ца и не виждам от ученическите си години, с други думи, не прогресира особено. Притеснявам се обаче, че при него се проявява по-рано. Днес сме на лекар, но се зачудих, дали очилата биха могли да помогнат за намаляването на евентуален диоптър? Разбира се,може и да няма нужда от очила и всичко да е в главата ми, като майка, но това е информация, която не пречи да знаем.
Мислители, че очилата могат да помогнат да се намали диотъра и дапомогнат за излекуването на окото? Мисля, че при късогледство, единствения начин е лазерна операция, а не очила, те само помагат за подобряване на комфорта, но не понижават диоптъра.
Вие на какво мнение сте?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2018, 10:14

Може да се повлияе диоптъра при малки деца, но при възрастните не мисля, чее възможно да се повлияе толкова много.
Така че ако се наложи детето ти сега да сложи очила и те са с малък диоптър, може да израсте, благодарение на тях, и да свали очилата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот Локумът » 19 Яну 2018, 11:51

Като малък ми сложиха очила с много малък диоптър, след като ги носих няколко годнини по-късно свалих очилата, още не ми се не налагало да нося. Ама мине ли се една възраст, вече не помагат. При децата е друго, те растат и могат да получат подобрение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот vanusha » 19 Яну 2018, 12:21

При сестра ми намалиха диоптър при мен не, обаче. Това като деца, явно зависи и от състоянието. Но при малките деца е хубаво да се сложат, могат да регулират наистина и да се подобри зрението.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 12:57

Наистина само при малките може да помогне, при големите не става да се направи корекция, и то при децата пак зависи какъв е проблема и т.н.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лекуват ли очилата и намалява ли с тях диоптъра?

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2018, 12:39

Ако се носят от деца, може да даде отражение, ама от възрастни хора, шансът да регулират диоптъра е минимален.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Очила за първи път

Мнениеот IlinaPetrova » 13 Фев 2023, 13:31

Здравейте,
Носенето на очила може ли да направи очите «мързеливи»? По-добре ли е да ги нося по-често и за по-дълго (като цяло виждам добре, но се обърнах към лекар, заради постепенно и много бавно влошаване на зрението (основно сутрин и при определено осветление) ?
Благодаря предварително.
IlinaPetrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2022, 19:49

Re: Очила за първи път

Мнениеот Nikoletta » 13 Фев 2023, 15:54

IlinaPetrova написа:Здравейте,
Носенето на очила може ли да направи очите «мързеливи»? По-добре ли е да ги нося по-често и за по-дълго (като цяло виждам добре, но се обърнах към лекар, заради постепенно и много бавно влошаване на зрението (основно сутрин и при определено осветление) ?
Благодаря предварително.

От няколко години нося редовно очила. Лекарят ми препоръчва от време на време да ги свалям, за да не ми станат лениви очите.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта